Експерт: Газ від німецької компанії буде значно дешевший за російський
Вже найближчим часом "Нафтогаз" планує підписати з німецькою компанією RWE короткостроковий контракт на поставку палива в Україну через трубопроводи Словаччини. Проект відповідної угоди є у розпорядженні "Дзеркала тижня".
Щоб реалізувати її, частину української ГТС переведуть у реверсний режим, це дозволить імпортувати в Україну газ не тільки з Росії, але і з Євросоюзу. А відтак, знизить ціну імпортного газу на вітчизняному ринку. Експерти наміри української влади називають позитивними, проте малоймовірними в плані реалізації.
"Ніякого реверсу бути не може, але закуповувати у німецької компанії газ влітку для того, щоб не було тільки російської монополії це теоретично можливо. Він буде значно дешевший, я думаю, що він не буде перевищувати 250 доларів за тисячу кубів, тому що та ціна, яку ми сьогодні сплачуємо Росії без знижки, це 516 доларів за тисячу кубів", - каже експерт Ігор Соскін.
"Нафтогаз", згідно з документом, хоче імпортувати з Європи близько 3 мільйонів кубометрів газу на добу. За словами генерального секретяра Національної газової спілки Івана Діяка, це мало б збентежити Росію. Втім, усі козирі і надалі залишаються в руках Москви.
"На сьогоднішній день це зовсім реально, оскільки наша газотранспортна система дуже розгалужена, має цілу сітку газопроводів. Але найголовніше питання це те, що знов виникає Російська федерація, ви знаєте, що з Словаччиною є підписаний договір про транзит газу і Росія може там певні умови поставити і Словаччина не піде на те, щоб посваритися з Росією або ж, щоб Росія виставила якісь претензії, тому це знов треба погоджувати із Росією", - пояснює народний депутат ІІІ скликання, генеральний секретар Національної газової спілки Іван Діяк.
Остаточно питання все одно треба буде погоджувати з Росією
За даними видання "Дзеркало тижня", українська сторона веде також переговори з Туреччиною і Болгарією. Йдеться про використання одного з турецьких терміналів скрапленого газу та поставки палива через болгарську ГТС в Україну.