Про це заявив посол Російської Федерації в Україні Михайло Зурабов.

"На сьогоднішній день я бачу тільки одне: якщо оцінка української ГТС буде проводитися до 1 серпня, то цілком очевидно, в кращому разі на якісь угоди (можна сподіватись – 24) тільки в другій половині року", – сказав Зурабов в неділю на виборчій дільниці в Києві у відповідь на питання про стан газових переговорів.

Він також повідомив, що переговори тривають, і стосуються трьох основних груп питань. "Перша група питань – це ціна на газ. Друга група питань – це обсяги споживання газу України, третя група питань – це яку кількість газу в інтересах споживачів в Європі через українську ГТС будуть прокачувати", – сказав посол.

На його думку, будь-яка інформація, яка з'являється в ЗМІ на цю тему, – це "спроба або підсилити чиюсь переговорну позицію, або послабити". "І до суті питання жодного відношення не має", – додав Зурабов.

"Я сам особисто розраховую на те, що після президентських виборів у РФ, після того, як ті, хто на сьогоднішній день найактивнішим чином включений в політичний процес, буде мати можливість почати працювати над поточними пріоритетами як зовнішньополітичними, так і внутрішньополітичними, відбудеться зустріч керівників наших двох країн на найвищому рівні, буде дано новий поштовх тому, щоб ми в строго визначені терміни могли б підійти до вирішення або до тих варіантів рішення, з яких буде вибрано найкращий", – зазначив посол.

Також Зурабов зазначив, що готують не просто зміни до газового контракту, а міжурядову угоду щодо газового питання.

Як відомо, Україна намагається добитися знижки на російський газ. На початку лютого прем'єр-міністр Азаров повідомив, що російська сторона готова надати 10% знижку.