Експерт пояснив, у чому небезпека пізніх переговорів Зеленського та Путіна

9 грудня 2019, 16:24
Читать новость на русском

У графіку нормандських переговорів останньою призначена зустріч президентів Володимира Зеленського та Володимира Путіна.

На це в прямому ефірі 24 каналу звернув увагу політичний оглядач Дмитро Литвин, наголосивши, що в цьому є небезпека, бо Володимир Путін – досвідчений перемовник.

Читайте також: Путін прибув у Париж на зустріч "нормандської четвірки": фото, відео

"Якщо ми згадаємо мемуари Франсуа Олланда про переговори в Мінську та те, що розповідав Петро Порошенко, то очільник Кремля намагається виснажувати того, з ким говорить", – зазначив експерт.

Уявіть, Зеленський приїхав, особисто зустрічається з Меркель та Макроном. Потім переговори на чотирьох, які можуть затягнутися. Далі пресконференція і тільки потім особиста зустріч з Путіним, де може бути щось дуже важливе,
– додав Володимир Литвин.

"В якому стані буде Зеленський до цього часу і в якому стані буде Путін. Ціна помилки у цих розмовах дуже велика", – підсумував політичний оглядач.

Зустріч "нормандської четвірки" пройде у Парижі о 17 годині (за Києвом) 9 грудня. Після цього лідери дадуть спільний брифінг журналістам – о 18:45. Відтак особиста зустріч Зеленського та Путіна, найімовірніше, пройде пізно ввечері.

Зустріч у нормандському форматі: що про це відомо

  • У її межах вперше зустрінуться Зеленський і Путін. До цього вони лише декілька разів говорили телефоном. Востаннє обговорили повернення Росією українських військових кораблів і питання газових перемовин.
  • Українська сторона давно наполягала на зустрічі у нормандському форматі, де б обговорили питання врегулювання ситуації на Донбасі. Але Росія довго її відтягувала, пояснюючи це тим, що вона "не принесе користі без ретельної підготовки".
  • Попередньо анонсовані питання України під час нормандської зустрічі – розведення військ, обмін полоненими, текст формули Штайнмаєра та Крим.
  • Передумовами для проведення норманського саміту стали розведення військ у Станиці Луганській (завершилося 30 червня), Золотому (2 листопада) та Петрівському (11 листопада). Також відбулися розмінування цих територій і демонтаж фортифікаційних споруд з обох боків. У підсумку тут має розміститися майбутня демілітаризована зона.