Експерт пояснила, навіщо потрібні перевибори парламенту
Дострокові парламентські вибори потрібні, хоча провести їх восени навряд чи вдасться — більш ймовірною датою є весна 2017 року. При цьому потрібні перевибори не тільки Верховної Ради, але і президента, і місцевих органів самоврядування.
Таку думку сайту "24" висловила політичний експерт Тетяна Лупова, коментуючи можливість переобрання Верховної Ради.
Не потрібно боятися перевиборів. Це нормальна ситуація, до цього вдаються у багатьох країнах. В Ізраїлі часто проходять дострокові вибори. Як тільки щось не запрацювало, про що обіцяли – оголошують вибори,
– зазначила вона.
Водночас, за її словами, дострокові вибори дійсно можуть призвести до певної дестабілізації ситуації в країні.
"Цілком очевидно, що реформ немає, і ситуація не покращується, а лише стає гіршою. Війна, яку обіцяли закінчити, до сих пір триває. Ціни ростуть, населення біднішає. Тому необхідно щось змінювати", – наголосила експерт.
Опиратися проведенню виборів, на думку Лупової, будуть партії, які входять до складу коаліції.
БПП це нецікаво. Не хочуть виборів ті, хто не набирає такої ж кількості голосів, які мають зараз у парламенті. За вибори, судячи з останніх результатів соцопитувань, будуть ВО "Батьківщина", Радикальна партія Олега Ляшка та Опоблок. До речі, велике спасибі нинішній владі за те, що вона за два роки свого правління довела Опоблок до того, що він займає лідируючі позиції в соцопитуваннях,
– підкреслила політолог.
Читайте також: Знову перезавантаження: чи потрібні Україні дострокові вибори?
В той же час Тетяна Лупова наголосила, що виборчу систему міняти треба. Хоча, на думку експерта, змінювати необхідно багато чого.
"Немає закону про імпічмент, наприклад. Країні погано від нинішніх горе-правителів, тому їх потрібно переобирати. На роботу депутати не ходять, бо йде Євро-2016, і корупція зросла, про що говорять в євроструктурах", – нагадала Лупова.
Незважаючи на те, що по суті, у Раду оберуть ті самі партії, на думку експерта вибори потрібні, адже це шанс на хоча б мінімальне очищення парламенту.
Поки не знеціниться в принципі процес виборів, поки не перестануть балотуватися олігархи і ті люди, які йдуть у парламент заробляти гроші. Доти, поки в парламент не почнуть приходити депутати-державники. Ті, хто має можливість писати закони і розуміє, про що пише. Хто мислить у рамках розвитку держави, а не свого бізнесу,
– підкреслила Тетяна Лупова.
Нагадаємо, лідер фракції "Об’єднання "Самопоміч" Олег Березюк заявив, що влада планує восени провести дострокові парламентські вибори, в тому числі і на Донбасі.