Експерт розповів про масштаби і впливи російських шпигунських мереж
Загроза російських шпигунів існує, як в Україні, де вони досі вільно себе почувають, так і на Заході. Там поступово починають розуміти масштаб російських шпигунських операцій і їхній вплив.
Про це 24 каналу розповів дипломат, експерт "Майдану Закордонних Справ" Олександр Хара.
Читайте також: Це образа: Лондон відреагував на інтерв'ю підозрюваних в отруєнні Скрипалів
Як зазначає дипломат, за правління Путіна кількість російських шпигунів у різних країнах збільшилася, особливо в ЄС. Йдеться про економічне, політичне і технологічне шпигунство, тому що Росія є відсталою країною. А після введення санкцій Москві потрібні технології, які вони не можуть отримати законно.
За словами Хари, британський уряд, який увів санкції через отруєння екс-російського розвідника Скрипаля, зміг отримати підтримку західних країн, які теж вислали російських шпигунів. Тепер Лондон планує посилити спроможність ЄС і НАТО, щоб виявляти російські шпигунські мережі.
"Після справи Скрипалів західні країни почали діяти в руслі виявлення і знешкодження російських шпигунів. Вони зрозуміли масштаб і вплив на політичне, економічне життя, особливо на критичну інфраструктуру – енергетику, зв'язок. В Європі поширюється розуміння того, що російські олігархи, які там проживають, – не частина Заходу, а економічні агенти впливу Кремля. Вони виконують доручення Путіна на зовнішньополітичній арені, зокрема, підкуповують політиків",
– підкреслив Олександр Хара.
Нагадаємо, британська прем’єрка Тереза Мей заявила, що підозрювані у виконанні отруєння Скрипалів Олександр Петров та Руслан Боширов є офіцерами ГРУ Росії. Міністр безпеки Бен Воллес заявив, що кінцеву відповідальність за отруєння "Новачком" Скрипалів у Солсбері несе Путін. 12 вересня Путін особисто заявив, що у Росії знайшли підозрюваних у замаху на Скрипалів, а вже 13 вересня пропагандисти RT опублікували інтерв’ю з людьми, які називають себе Бошировим і Петровим.
Крім того, німецьке видання DW повідомило, що на початку 2018 року в Нідерландах затримано двох російських шпигунів і вислано до РФ. За повідомленнями джерел, росіяни прямували до Швейцарії, щоб отримати дані про розташування лабораторії у місті Шпіц, яка, серед усього працює над розслідуваннями хімічних атак у Сирії та отруєння Сергія та Юлії Скрипаль.