Експерт розповів про створення Громадської ради доброчесності

10 червня 2016, 08:01
Читать новость на русском

Нова редакція закону про судоустрій та статус суддів передбачає створення Громадської ради доброчесності. По суті, це своєрідний громадський "фільтр". Члени Ради отримають доступ до всіх публічних реєстрів.

Про це розповів Роман Маселко, експерт з судової реформи Реанімаційного пакету реформ, ГО "Автомайдан".

Ключове завдання — це збір, аналіз інформації стосовно суддів, а також підготовка своїх висновків. Однак, тих повноважень, які отримає Громадська Рада, буде недостатньо для реального впливу на суддів,
— прокоментував він.

Новий закон про судоустрій має набрати чинності після трьох місяців з моменту опублікування, одночасно з Конституційними змінами. Очевидно, лише у вересні може розпочатися процедура стосовно формування Громадської ради.

За словами ж, Романа Куйбіди, головного експерта з судової реформи Реанімаційного пакету реформ, формуватимуть Раду самі громадські організації, які відповідають жорстким критеріям. Це, зокрема, і досвід роботи у юридичній сфері не менше двох років, і рекомендації міжнародних організації. Плюс — ще низка кваліфікаційних вимог стосовно аудиту. Очікується, що саме завдяки таким обмеженням "кишенькові" організації у Громадську раду не потраплять.

Детальніше про судову реформу читайте у статті "Судова реформа: коротко про плюси та ризики".

Нагадаємо, 2 червня Верховна Рада прийняла нову редакцію закону про судоустрій і статус суддів, яка дозволить запустити довгоочікувані судову реформу.

Читайте також: Експерт розповів про створення Вищого антикорупційного суду