Зберігала небезпечний вірус вдома: експрацівниця інституту біотехнологій постала перед судом

2 липня 2021, 17:13
Читать новость на русском

Колишня співробітниця інституту біотехнологій зберігала вдома небезпечні штами вірусів. Раніше вона незаконно винесла їх з роботи.

Правоохоронці відкрили проти неї справу та вже скерували обвинувальний акт до суду.

Важливо Достатньо кількох секунд: як передається штам коронавірусу Дельта

За даними слідства, під час роботи в інституті жінка відповідала за підтримання виробничих та контрольних штамів вірусів, що зберігаються в колекції Національного центру штамів мікроорганізмів України. Аби привласнити штами, експрацівниця порушувала методику отримання головної посівної культури вірусів.

Що це означає

Вона зменшувала кількість вихідних зразків для отримання нового пасажу (зараження чутливої клітини з метою отримання від неї нової популяції вірусу), не повертала їх до сховища мікроорганізмів, а частину новоутвореного матеріалу привласнювала.

Зверніть увагу! Завдяки цьому жінка винесла флакони зі штамом вірусу ньюкаслської хвороби птиці. Його ще називають вірусом чуми. Хвороба, викликана вірусом, характеризується ураженням органів дихання та травлення, а також порушенням у роботі центральної нервової системи.

Навіщо вона це робила

Жінка хотіла згодом продати небезпечні штами вірусу. Коли до неї з обшуками навідалися правоохоронці, вони виявили пробірки з вірусом у її холодильнику. 

Слідство встановило що вона завдала збитків Державному науково-контрольному інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів на суму понад 111 тисяч гривень. Вона вже повернула викрадені штами вірусів у власність інституту.

Цікаво В лабораторії Уханю 7 років зберігали вірус подібний до SARS-CoV-2: деталі

Яке покарання світить жінці 

Обвинувальний акт скерували до Солом'янського районного суду Києва для розгляду по суті. Її звинувачують у привласненні чужого майна шляхом зловживання службовим становищем. Якщо її провину доведуть, їй може загрожувати:

  • до 5 років обмеження чи позбавлення волі;
  • до 3 років позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.