Електронна реєстрація дозволить залучити до 30 мільярдів гривень, — Петренко
Український бізнес і звичайні громадяни зможуть користуватися електронними сервісами вже з квітня. Органи державної влади будуть використовувати інформаційні реєстри, не вимагаючи паперових варіантів документів, повідомив Міністр юстиції Павло Петренко на брифінгу в Кабміні в середу.
За його словами, відхід від паперового документообігу бізнесу/громадян та органів реєстрації дозволить до 2020 року залучити 25-30 мільярдів гривень за рахунок ліквідації корупції, додаткових інвестицій і зростання економіки, а також створити 50-70 тисяч нових робочих місць.
"Моє бажання — щоб підприємці навіть не знали, де розташовані органи юстиції", - зазначив міністр, розповідаючи про нововведення відомства у сфері надання послуг держреєстрації, а також прийнятих Верховною Радою дерегуляційних законів, які впроваджують електронний документообіг.
За його словами, мета документів — мінімізувати контакти з органами юстиції при реєстрації бізнесу і прав власності. Петренко переконаний, що перехід на електронні сервіси зведе до мінімуму побутову корупцію в системі органів юстиції та спростить механізм отримання довідок і документів, оскільки українцям не треба буде стояти в черзі для отримання документів.
Міністр підкреслив, що після підписання відповідних законів Президентом, вже в квітні, електронні сервіси почнуть активно працювати. Петренко пояснив, що всі необхідні довідки можна буде отримати через Інтернет, сплативши послугу банківською карткою, всі виписки та інші документи в електронному вигляді матимуть таку ж юридичну силу, як і паперові.
За даними Мін'юсту, громадяни в 2014 році отримали 4745537 послуг у сфері реєстрації майна та бізнесу. Зокрема, у сфері реєстрації бізнесу було отримано 261963 — виписок, 814759 — витягів, 243896 — довідки в паперовій формі. Лише трохи більше 100 документів за весь рік було надано в електронному вигляді. Видача цих документів і супутні процедури складають половину всього функціоналу реєстраційних служб.
Тому з переходом в онлайн не менше 50% часу у реєстраторів вивільниться. В електронному вигляді можуть надаватися: свідоцтво про право власності, витяг про державну реєстрацію, рішення про призупинення розгляду заяви, рішення про відмову в реєстрації прав.
"У людей стереотип, що потрібно приходити за отриманням документів. Необхідно подолати цей стереотип, щоб людина користувалася електронними сервісами і довіряв цим електронним документам", — заявив Петренко.
Він уточнив, що уряд зобов'язав своїм розпорядженням органи держвлади використовувати інформаційні реєстри і не вимагати у громадян паперові документи.
Також міністр звернув увагу на те, що приватні нотаріуси також матимуть право виконувати функції держреєстратора при оформленні договорів на землі господарського призначення. За його словами, якщо такі нововведення принесуть позитивний результат, то згодом приватним нотаріусам буде передана функція реєстрації всіх об'єктів нерухомості.