Електронний і паперовий військово-обліковий документи: яка між ними різниця

30 липня 2024, 09:49
Читать новость на русском

З 18 червня 2024 року в Україні введено електронний військово-обліковий документ, який має таку ж юридичну силу, як і його паперовий аналог. Це нововведення стосується всіх громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які зобов'язані мати при собі військово-обліковий документ.

У цьому матеріалі 24 Канал розповідає детально про електронні та паперові військово-облікові документи.

Дивіться також Звільнення від служби колишніх "обмежено придатних" до 25 років: Генштаб не підтримав ініціативу

Електронний чи паперовий: про військово-обліковий документ

Для формування електронного документа необхідно встановити додаток Резерв+, оновити особисті дані та сформувати PDF-версію. Важливою особливістю є наявність QR-коду, який є унікальним електронним ідентифікатором. Без зчитування QR-коду документ вважається недійсним.

Електронний військово-обліковий документ дійсний протягом одного року з моменту його формування. Перевірити відомості можна через електронний кабінет або в ТЦК та СП.

Паперовий документ. Він оформляється на бланку, затвердженому Кабміном, і містить відомості, що відповідають даним у Єдиному державному реєстрі. Невідповідність даних робить документ недійсним.

Змінити військово-обліковий документ потрібно у випадках:

  • взяття на військовий облік;
  • відсутність місця для внесення змін;
  • невідповідність даних у реєстрі;
  • втрата або зіпсування документа;
  • бажання оновити документ до нового зразка.

Для внесення змін у паперову форму необхідно звернутися до ТЦК з письмовою заявою. У разі обмеженої мобільності або недієздатності звернутися може особа, яка здійснює догляд або опікун. Зміни вносяться протягом п'яти робочих днів. Для змін в електронній формі слід скористатися електронним кабінетом для звернення до ТЦК.

Дивіться також Відстрочка через Дію: скільки тисяч працівників отримали бронювання

Зверніть увагу! Військово-обліковий документ визначає належність до виконання військового обов’язку і є обов'язковим для носіння в період мобілізації. Він є ключовим для ідентифікації статусу громадянина у військовому обліку.