Ердоган запропонував Путіну посередницькі послуги: чому в Кремлі різко відповіли

6 липня 2024, 03:48
Читать новость на русском

Президент Туреччини заявив, що він може сформувати ґрунт для угоди про припинення вогню й досягнення миру між Україною та Росією. Водночас в Кремлі відповіли, що Реджеп Таїп Ердоган не може бути посередником.

В ефірі 24 Каналу політолог, виконавчий директор Міжнародної асоціації малих громад Олексій Буряченко пояснив відповідь Кремля. За його словами, Росія зрозуміла, що Ердоган не відданий Путіну на всі 100%. Він просто заробляє величезні кошти на слабкості Росії.

Важливо Ердоган звернувся до Сі Цзіньпіна з попередженням про глобальну небезпеку: до чого тут Україна

У тому й полягає політика так званої багатовекторності від Ердогана, щоб заробляти одразу на всіх,
– пояснив політолог.

Адже президент Туреччини має сталі взаємовідносини зі США, з країнами НАТО, з Україною. Варто нагадати, що на початку повномасштабної війни турецький Bayraktar дійсно дуже нам допоміг. Також Ердоган абсолютно на всіх зустрічах визнає територіальну цілісність України.

Водночас турецький лідер через свої порти пропускав зерно й отримував за це величезну знижку. Він постійно розповідав про зернову домовленість й говорив, який же він справедливий миротворець.

Ставлення Кремля до Ердогана

Політолог наголосив, що від Росії Реджеп Таїп Ердоган також отримав надзвичайно багато. Він точно від тих угод в мінусі не залишився, а от Росія на балансі. Десь вона й виграла, але повністю позбавити Україну зернового морського експорту – не змогла, адже Туреччина постійно десь маневрувала.

Тому й настільки різкою була відповідь Ердогану від представників Росії, адже розуміють, що своєї абсолютної цілі вони не досягнуть,
– розповів політолог.

У будь-якому випадку, чи буде Ердоган перемовником, чи дасть майданчик – все одно забезпечить певний баланс. Водночас формально в Росії можуть заявити, яким майданчиком може бути Туреччина, якщо вона перебуває в постійних взаємовідносинах зі США, з ЄС, купує в них техніку та є членом НАТО.

"Тому є формальні причини відмови Ердогану та неформальні. Зараз Путін намагається розширити коло можливих перемовників, які будуть вести путінську позицію з пріоритетом на нього", – пояснив Олексій Буряченко.