УКР РУС
1 грудня 2015, 16:58
2

Ердоган викрив всі нагромадження російської брехні, — політолог

Про підсумки кліматичного саміту у Парижі розповів гість студії Телеканалу новин "24" – політолог Олександр Палій.

Відмова Росії надавати докази

У Кремлі відмовилися оприлюднювати інформацію якою учора погрожував Путін Ердогану. Йдеться про докази того, що Туреччина закуповує нафту у терористів ІД. Саме таким гучним обвинуваченням в сторону Реджепа Ердогана запам’ятався вчора Володимир Путін на кліматичному саміті у Парижі.

– Це був блискучий хід з боку Ердогана: запропонувати відставку Путіна, якщо не буде доведено поставки нафти Туреччини від терористів з "Ісламської держави". Він викрив всі нагромадження брехні. Росія, яка розвивала цю тему останній тиждень – затихає.

Фотографія без Путіна

Традиційна церемонія фотографування учасників 21-ї Конференції Сторін Рамкової Конвенції ООН про зміну клімату пройшла без президента Росії Володимира Путіна.

– Путін не схотів бути збоку, бо йому потрібно щось показувати своїм глядачам через "зомбоскриньку". Його не можна було показати в центрі між Обамою та китайським лідером – в зв’язку з цим він вирішив дати соло російському телебаченню, щоб його показали в іншому контексті, щоб ця фотографія з його реальним місцем у світовому товаристві не фігурувала.

Американські санкції проти Росії

– США вкотре заявили, що санкції не будуть скасовані, аж поки Крим не буде визволений. Ті санкції, які пов’язані з Донбасом, – тут можуть вестися перемовини. Весь світ говорить про мінські домовленості.

Я хочу сказати, що це дуже важлива річ, котра допомагає виснажувати Росію. Це дається непросто, через кров і страждання. Але вони суттєво зменшують ті страждання, які могли би бути.

Візит Порошенка до Туреччини

– Цей візит може означати зміцнення союзницьких відносин, а також вибудовування єдиної лінії поведінки по відношенню до Криму. Тому що раніше Туреччина більш м’яко поводилася по відношенню до Криму, аніж ЄС. Крім того, є економічні відносини – Туреччина наш партнер, другий по розмірах сусід. Ми зможемо зайти на турецький ринок, якщо будуть витіснені військові.

Туреччина збудувала собі військову промисловість: виготовляють бронетехніку, ракетні комплекси, особливо вертольоти, а України виготовляє для них двигуни. Об’єднання цих двох потенціалів – може дати непоганий результат.