Факти про здоров'я. Психологи з'ясували, що саме погіршує настрій
Складається враження, що деякі люди – справжні експерти поганого настрою. Усмішка не надовго затримується на їхньому обличчі, а доброго слова від них ніхто й не очікує почути. Психологи склали список правил поганого настрою, аби перевірити, наскільки ми самі йому сприяємо.
Отож, ви сутулитеся під час ходьби. Відомо, що настрій впливає на поставу, однак психологи запевняють, що й постава визначає наш емоційний стан. Коли у вас похнюплена голова, плечі повисли, а руки безсило висять – хорошого настрою можна й не чекати. Більше того, в такій позі люди запам'ятовують переважно негативні події.
А от дослідники з університету Сан-Франциско наполягають, що й сидіти потрібно з прямою спиною. Тоді тіло наповниться енергією.
По-друге. Ви фотографуєте замість того, щоб спостерігати. Лікарі запевняють: фотоапарат чи смартфон – це вуаль, через яку ви не можете ні насолоджуватися, ні запам'ятовувати моменти. А це з часом послаблює психічне здоров'я.
По-третє, ви мало рухаєтесь. І йдеться тут не лише про відвідування спортзалу. Звичайна прогулянка чи відмова від користування ліфтом зарядить не лише ваше тіло, але й мозок. Лікарі запевняють, якщо тричі на тиждень давати тілу фізичне навантаження, то кількість похмурих днів зменшиться на 20 %.
Наступне. Ви надто рідко їсте овочі і фрукти. Британські вчені проаналізували вміст тарілок 80 тисяч людей. Так от ті з них, що щодня споживали до півкілограма овочів і фруктів, почувались найщасливішими.
І наостанок. Ви рідко буваєте на сонці. Існують дослідження, що підтверджують зв'язок вітаміну D з поганим настроєм. Усього декілька тижнів прогулянонок докорінно змінять ваш настрій.