Фаріон змусили зізнатись у членстві в КПРС

23 листопада 2013, 00:25
Читать новость на русском

Минулого тижня Інтернет вибухнув гучними заголовками та запеклими дискусіями. Народний депутат, український мовознавець, політик та громадська діячка Ірина Фаріон була в комуністичній партії.

Журналісти докопались до комуністичного минулого Фаріон

Першими опублікували витяги протоколів на сайті "Український дисидент". В одному з цих документів зафіксовані партійні збори, на яких 25 років тому Фаріон приймали до комуністичної партії. Натомість скандальна стаття з'явилася вже на сторінці інтернет-видання "Варіанти".

Народний депутат, член ВО "Свобода" Ірина Фаріон у 1987 році була прийнята в кандидати в члени КПРС, а в 1988 році, після закінчення терміну кандидатського стажу, – в члени КПРС, - написали там.

Журналісти почали розслідувати справу Фаріон ще у 2012 році, коли Ірина Дмитрівна балотувалась на виборах до Верховної Ради. Тоді, ще рік тому, в Інтернеті з'явилось відео, де Атаманчук Геннадій, колишній викладач університету Франка розповідає, як комуністка Фаріон виключала його з партії.

Автор нещодавньої скандальної статті Ірина Марушкіна зізнається - люди із близького оточення нинішньої депутатки розповідали про її партійне минуле, та говорити про це публічно - боялись.

Я розуміла, що є один вихід - це знайти документи, які б підтверджували факт членства Фаріон в партії. Ми не знали, де ті документи зберігаються, ми спочатку скорегували в Москву запит, в російські державні архіви. Після того ми зрозуміли, що документи зберігаються у Львівському державному архіві, - розповіла консультант інтернет-видання "Варіанти" Ірина Марушкіна.

Отримавши легально доступ до архівів, журналісти знайшли ще один документ - зразкову характеристику Ірини Фаріон. Яку в радянські часи отримати можна було лише за великі заслуги перед тодішнім Радянським Союзом.

З числа лаборантів, з числа якогось молодшого персоналу, що удостоївся, це мав бути який громадський діяч, якого масштабу, якого, умовно кажучи, він був рекомендований в члени партії, - пояснює політолог Юрій Шведа.

А підписав цю рекомендацію - нині народний депутат, член фракції "Батьківщина", а тоді секретар комітету комсомолу ЛДУ - Степан Кубів.

"Ні, я не пам’ятаю цього. Я тоді підписував багато характеристик, всі вони проходили набагато складнішу процедуру і узгодження, ніж зараз, і були об'єктивні", - заявив Кубів.

Я хочу заявити, що Ірина Фаріон – справжня освічена українка і я пишаюся тим, що ми зараз з нею колеги у парламенті. Вона достойний депутат і справжня українка, - наголосив він.

Заперечення свободівки

Не забарилась із відповіддю і сама Ірина Фаріон. За її версією, це все фальсифікація та замовний матеріал. І заяви про те, що вона була членом КПРС - розцінює як провокацію. Свою думку висловила на сайті "Свободи".

Мають роботу свободоненависники з медведчуківсько-промосковських та антинаціоналістичних сайтів знайти скалку в оці Ірини Фаріон. Колоди ж бо під своїми ногами не бачать. Начебто була я членом КПРС. Кажу вам, плебеї і лакеї, московські прихвосні, регіональні найманці, від кіпіянських до монтянсько-шельмо-мокрицьких – Ні. Тим, за кого ви мене намагаєтеся видавати, – ніколи не була. Вільні і світлі люди розуміють, що це лиш ще одна безсила, тому така нікчемна боротьба з націоналістичною "Свободою", що є єдиною загрозою у сучасному політикумі на шляху знищення україноцентричних цінностей та убивчої світової глобалізації, - написала Ірина Фаріон.

У редакції "Варіантів" кажуть - депутати звинувачують їх у тому, що копаються і роблять брудну роботу.

”Це такий зразок тоталітарного мислення. Розумієте, такі відповіді просто свідчать про те, що ці люди, будучи в одних партіях сьогодні, ще не розстались з тим партійним комуністичним минулим. Ні Ірина Фаріон, ні, на жаль, Степан Кубів”, - вважає консультант інтернет-видання "Варіанти" Ірина Марушкіна.

Коментувати на камеру Ірина Дмитрівна не захотіла, все, що думає, сказала телефоном.

Моя гідність людська не дозволяє опуститися до рівня цієї істоти, аби щось пояснювати і тлумачити. А якщо ця істота дістає особливий апетит від так званих журналістських розслідувань, то я бажаю йому успіху, аби він дослідив ще моє минуле жовтенятське і піонерське, - обурилась Ірина Фаріон.

Таки була членом КПРС

Та за тиждень відмовок та заперечень свого членства у партії нардеп Фаріон таки зізналась про своє комуністичне минуле. Назвала цей період свого життя – помилкою.

У 1988 році винятково з мотивів наукового зростання я вступила у це лайно, а в 1989, відразу за рік, я з цього лайна вийшла. І не тільки вийшла, а й звільнилась з університету, - висловилась Ірина Фаріон.

Партія "Свобода" дуже змінилась, зазначає тепер уже колишній її член Іван Пономаренко.

"Якби зараз Тягнибок прореагував іншим чином, я б не виходив з партії. Я не можу бути в тій партії, де Фаріон. Якби зараз Тягнибок з позором вигнав Фаріон, або там спростував якимось людським чином, не якимись істериками на кшталт - та ви всі плебеї, як ви можете, а я Дартаньян і тому подібне. Якби була якась людська реакція, а я бачу не людську”, - коментує колишній член партії "Свобода" Іван Пономаренко.

Натомість комуністи та регіонали у цьому жодного скандалу не бачать. Навіть не здивовані.

Я не бачу тут жодного скандалу, тому що не єдина Ірина Фаріон, яка є сьогодні в складі "Свободи", я маю на увазі не лише в парламенті, а й на місцях, були партійними, компартійними або комсомольськими активістами. Це не є якоюсь новиною, мене це не дивує. Я думаю, це лише підкреслює такі подвійні стандарти і лицемірство самої сводоби, тому що саме вона каже про люстрацію, тому хай спершу сама займеться в своїх лавах, а потім нав'язує це цілій країн, - говорить комуніст Олександр Голуб.

Зазначимо, що ВО "Свобода" у свої програмі наполягає на проведенні люстрації в українському суспільстві.

“Це злочинна ідеологія. На руках совєцьких комуністів - кров. Кров 1,5 мільйонів галичан та 20 мільйонів українців Центральної України. Українське суспільство зміниться тоді, коли буде проведено люстрацію, в результаті якої суспільство позбавиться осіб, "які статус людини давно втратили", - зазначила Фаріон.

Політолог пояснює - питання люстрації використовують радикально налаштовані політичні сили, які таким чином хочуть заробити певні політичні девіденти .

Як не парадоксально проблема люстрації піднімається тими політичними силами, які дуже часто самі мають якесь сумнівне минуле, - політолог Юрій Шведа.

Додає, колись схожі викриття в історії української політики траплялись.

Сьогодні Свобода мотивує членство своєї Фаріон у партії, тим що на початку 90-тих це було обовязковим. Забувши, мабуть, про людей, які ніколи у комуністичних лавах не були.