Захисний купол: Федоров показав новий комплекс для боротьби з російськими дронами

2 листопада 2023, 20:37
Читать новость на русском

Михайло Федоров презентував унікальний комплекс РЕБ, який створили для захисту української техніки від ворожих дронів. Коли російські БпЛА наближаються до системи, вони зависають або просто падають додолу.

Україна продовжує створювати власні розробки для боротьби з російськими окупантами, Зокрема, раніше Федоров повідомив, що цього року держава вироблятиме десятки тисяч безпілотників.

Дивіться також Місто-банкрут без шансів на виживання․ Як Росія знищувала Сніжне впродовж 10 років окупації

Нова зброя протидії

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров показав нову систему захисту бронетехніки від російських БпЛА. Спільно з Brave1 вони створили унікальний комплекс РЕБ, що отримав назву Piranha AVD 360.

Нова розробка створює навколо себе захисний купол радіусом до 600 метрів. Коли ворожий дрон залітає в цю зону, він не може отримувати команди та передавати дані. Таким чином "пташка" або зависає в повітрі та здійснює аварійну посадку, або просто безконтрольно падає.

Також Piranha пригнічує системи супутникової навігації, наприклад, російську ГЛОНАСС. Зараз система успішно пройшла польові випробування й готова до серійного виробництва,
– повідомив Федоров.

Він додав, що технології та інновації допомагають ефективніше нищити ворога й рятувати життя військових. Українці, що працюють над проєктами у військовій сфері можуть подавати їх через Brave1

Як діє новий комплекс Piranha AVD 360: дивіться відео

Українське виробництво зростає

  • У ССО наголосили, що в нашої держави є широкий спектр літальних апаратів, які ЗСУ використовують у повітряному, надводному, підводному та наземному просторі. Багато українських розробників, багато інженерів створюють розробки, аналогів яких немає навіть у світі.

  • Україна суттєво збільшила виробництво БпЛА, однак цього недостатньо для задоволення всіх потреб військових. Україна виготовляє близько 2,5 – 3 тисяч різних типів безпілотників на місяць. Якщо перекласти це на 30 днів щоденних бойових дій і 1500 кілометрів активної частини фронту, то кожного дня на 20 кілометрів фронту використовується лише один дрон.

  • Українські розробники нещодавно створили наземного робота-камікадзе Ratel S, що призначений для ураження ворожих цілей з безпечної відстані. Він функціонує як мобільна боєголовка, здатна нести протитанкові міни або бойовий модуль.