Проходять, як білий шум, – Фесенко про вплив корупційних скандалів на рейтинги політиків
Корупційні скандали значно не впливать на довіру українців до одіозних депутатів. Також не змінюються і їхні місця в рейтингах.
Адже виборці не розрізняють корупціогенні ризики і корупційність. Таку думку в ефірі висловив політолог Володимир Фесенко.
Зверніть увагу Треба боротися з корупцією: Байден розповів, від чого залежить вступ України в НАТО
"Якщо говорити про вплив (корупційних скандалів – 24 канал) на рейтинги, то проходять як "білий шум", – зазначив Фесенко.
Відмінність корупційності і корупціогенних ризиків
За його словами корупціогенні ризики і корупційність – це не одна і те ж. Адже є відомий лобізм, де дійсно через законопроєкт можуть впровадити корупційні схеми, а іноді є популізм, красива ідея.
Поняття "корупціогенний ризик" можна застосувати до дуже низки законопроєктів, але це не означає, що всі вони є корупційними,
– зазначив Фесенко.
Він наголосив, що до 90% законопроєктів у сфері економіки і державного врегулювання можна було б віднести до корупціогенних.
"Виборці за деталями не слідкують. Тому потрібен контроль: і державними інституціями, і громадськими", – додав Фесенко.
Рейтинг авторів корупційних проєктів
- До десятки народних депутатів, які подали найбільшу кількість законопроєктів з корупційними ризиками за 2 роки, увійшли Данило Гетманцев, Андрій Мотовиловець, Дмитро Наталуха, Олександр Корнієнко та Давид Арахамія.
- За час роботи 9 скликання із 2 тисячі поданих обранцями законопроєктів – у 257 експерти виявили моменти, які пов'язані з корупцією.
- Водночас до рейтингу "відмінників" увійшли загалом 22 народних обранців з різних фракцій, які не подавали жодного корупційного проєкту закону.
Фесенко розповів про вплив корупційних законопроєктів на нардепів: дивіться відео