Фейкові студенти: іноземців з Африки й Азії нелегально привозили в Україну
Джерело:
пресслужба поліціїПоліція спільно з прикордонниками викрила масштабну схему переправлення іноземців в Україну. Вони приїжджали нібито на навчання, а потім незаконно потрапляли до країн Євросоюзу.
За це зловмисники отримували від 13 до 15 тисяч доларів від кожного нелегала. Поліція затримала 3 спільників.
Цікаво Контрабанда спирту нового рівня: виявили 2-кілометрову трубу на кордоні з Молдовою
Що відомо про злочинне угрупування
Злочинне угрупування для маскування масштабного каналу нелегальної міграції використовували один з приватних вищих навчальних закладів. Також вони створили цілу мережу фірм-посередників з рекрутингу іноземців.
У помешканнях злочинців провели обшуки / Фото пресслужби поліції
"Студенти" нібито отримували офіційне запрошення на навчання та мали законні причини приїжджати в Україну. Згодом їх поза пунктами пропусків переправляли до країн Євросоюзу.
Зверніть увагу! Загалом за 2 роки злочинці переправили в Україну майже 3 тисячі іноземців для "здобуття освіти".Правоохоронці протягом декількох місяців затримували "студентів". Загалом нелегально перетнути кордон спробували 40 "клієнтів" злочинного угрупування.
За словами начальника Департаменту міграційної поліції Ігоря Малахова, незаконні послуги пропонували у понад 10 країнах Африканського континенту, Близького Сходу та Південно-Східної Азії.
За попередніми даними, "тіньовий" дохід від цієї схеми щорічно складав понад мільйон американських доларів,
– підкресли він.
Зловмисників вдалось викрити
Спецоперація щодо затримання фігурантів відбувалась у декілька етапів. Двох злочинців затримали під час спроби переправлення чотирьох груп через державний кордон.
Правоохоронці викрили масштабну схему / Фото пресслужби поліції
За місцем проживання фігурантів провели обшуки. Правоохоронцям вдалось вилучити:
- печатки юридичних осіб, які надавали послуги посередників у наборі іноземних "студентів";
- комп'ютерну техніку та сервери;
- мобільні термінали;
- флеш-накопичувачі інформації;
- іноземну валюту.
Слідчі поліції Чернівецької області розпочали кримінальне провадження за частиною 2 статті 332 – незаконне переправлення осіб через державний кордон України. Двом іноземцям та українцю повідомили про підозру.
Громадянині України та одного з іноземців взяли під варту. Запобіжні заходи іншим фігурантам наразі не обрали. Їм загрожує позбавлення волі терміном до 7 років.
Правоохоронці заблокували канал нелегалів: дивіться відео поліції