Як українська влада вляпалася у скандал через вкрадені картини з Голландії – розслідування
Ця заплутана історія почалася ще десять років тому з крадіжки з музею невеличкого містечка в Нідерландах. Та вибухнула вона у 2015 році, коли Україна опиняється в епіцентрі міжнародного скандалу, проте схоже сама досі цього не розуміє.
Розслідування зухвалого злочину деякий час пильно відстежують голландські ЗМІ. Та коли стало зрозуміло, що в правоохоронців немає зачіпок і доля витворів мистецтва невідома, хвиля цікавості поволі спадає. Тим більше, що крадене з Музею Західної Фрісландії – крапля в морі. За даними ФБР, сучасний чорний ринок викрадених артефактів оцінюється у шість-сім мільярдів доларів на рік.
На початку грудня 2015 року дирекція музею Західної Фрісландії скликає прес-конференцію. Вона заявляє, що картини, викрадені десять років тому, перебувають у руках українських збройних формувань. А також підозрює, що до справи нібито причетні відомі в Україні політики. Скандал знову стає першою темою у світових, а тепер ще й в українських медіа.
Відтоді минуло два місяці. За цей час ми не почули від наших офіційних осіб жодної заяви, яка обнадіяла б голландців. За нашою інформацією, українська сторона не надто поспішає розслідувати гучну справу. Тому журналісти програми "Слідство.Інфо" спробували розібратися в цій історії самостійно. Більше – дивіться у фільмі-розслідуванні.
Дивіться також: Безнадійний тил: як Міноборони та Генштаб забули про українських військових