Справді, порівняно з початком війни на Донбасі рівень українського війська відчутно покращився. Але, як довідалось "Слідство.Інфо", в деяких частинах ситуація лишається настільки жахливою, що якщо і порівнювати їх з європейськими арміями, то хіба лише з середньовічними.
Здавалося б, потроху справи в українській армії покращуються. Однак далі – історія про 53 окрему механізовану бригаду, про яку у Міністерстві оборони та Генштабі, вочевидь, забули взагалі.
Хлопців вивели з зони АТО для бойових злагоджень і поселили в болоті під назвою навчальний полігон. В сухих умовах тут – хіба що командир, бо живе він у КУНЗі. Солдати кажуть, що їм зараз гірше, ніж на передовій. Усе буквально плаває.
Але то був лише початок. Коли вдарили морози, намети бійців 53-ї бригади лишилися без дров, які має постачати військове відомство. Це при тому, що по сусідству з полігоном – лісництво Міноборони.
У бригаді катастрофічно збільшилась кількість хворих. Бійці розповідають: щодня на відправку до військового шпиталю у Черкаському стоїть черга з десятків хлопців. Медзаклад – переповнений. Потрапити туди можна хіба що зі страшною лихоманкою або переломами – якщо буде на чому довезти хворого до шпиталю.
Волонтери не розуміють, чому командування не хоче йти назустріч своїм же підлеглим.
Стосується гасло "дістань собі сам" всієї української армії чи лише 53-ї бригади – журналісти "Слідства. Інфо" запитали в демобілізованих ще з першої хвилі військових. Досвідчені бійці 20 БТРО, який свого часу теж базувався на полігоні в Черкаському, не розуміють ситуації.
Попри гучні заяви керівництва, процес забезпечення української армії, як і раніше, шкутильгає на обидві ноги. Наші Збройні сили досі хворі. Обіцянки про реформи і реальність існують у нашій країні в паралельних світах, які скоро не матимуть між собою нічого спільного.
Читайте також: Хто у владі організовує полювання на активістів Самооборони та воїнів АТО