Forbes склав список революційних додатків

28 січня 2014, 21:31
Читать новость на русском

Forbes склав список додатків, які були популярними під час протестів, тимчасом Apple Macintosh відзначає своє 30-річчя.


Революційні додатки

Журнал Forbes склав перелік найпопулярніших і найкорисніших додатків, які використовували мітингувальники під час революцій у різних країнах світу.

Передусім - програмка від сервісу потокового відео Ustream. Додаток для iOS та Аndroid дозволяє вести онлайн-трансляції з місця подій, зберігати відзняте відео і оперативно викладати на YouTube. Крім того, користувач може бачити список трансляцій, які ведуться в його регіоні.

Додаток використовували у Єгипті й Тунісі, а зараз ним активно користуються в Україні.

"Мене заарештували" - додаток набув великої популярності під час протестів у США. Натиснувши одну кнопку на телефоні, користувач відправить обраним друзям та рідним SMS із заготовленим текстом.

Якщо в гущі подій ви загубились, то знайти своїх друзів можна за допомогою додатку Find my friends. Програма використовує GPS для пошуку людей, які погодилися ділитися своїм місцезнаходженням. Find my friends активно користувалися під час Арабської весни та захоплення Уолл-Стріт.

Миттєво поширити інформацію по різних соцмережах допоможе HootSuite. Додаток дозволяє запостити одне і те ж повідомлення одночасно у Facebook, Twitter, Foursquare та Linked in, що особливо корисно під час стрімкого розгортання ситуації.

А ось програмка, яка не увійшла до списку Forbes, однак теж є доволі корисною для революціонерів. Zello - це безкоштовний push-to-talk додаток. З його допомогою можна перетворити смартфон чи планшет на рацію. Програма пропонує приєднатися до вже існуючого каналу, або ж створити власний і запросити у нього друзів.

Apple Mac – 30

Тимчасом революціонер ринку комп'ютерів Apple Macintosh відзначає 30-річчя.

Першого представника цієї лінійки показав у січні 1984 року сам Стів Джобс. Пристрій під назвою Apple Macintosh 128K став першим персональним комп'ютером з графічним інтерфейсом. Його оснастили процесором Motorola з частотою 8 мегагерц, 128 кілобайтами оперативної пам'яті та 9-дюймовим монохромним екраном. У ролі накопичувача - 3,5-дюймові дискети. Коштував він $2500.

Для порівняння, сьогодні топовий Apple Mac Pro оснащений 12-ядерним процесором з частотою 2.7 гігагерци, 64-а гігабайтами оперативки і терабайтним накопичувачем. Ціна - 5 тисяч доларів.

Варто відзначити, комп'ютери - вже не головний бізнес для Apple. Основну увагу приділяють iPhone та iPad. Тим не менше, компанія продовжує випускати 5 різних модифікацій Mac.