ФСБ Росії отримуватиме майже всі дані про користувачів інтернету

3 червня 2014, 14:37
Читать новость на русском

Інтернет-компанії сусідньої держави зобов’язали ділитися з російськими спецслужбами майже усіма даними про активність користувачів в мережі, крім змісту листування і постів.

Про це пише російська газета "Ведомости" з посиланням на учасників робочої групи при Мінкомзв'язку РФ.

Відповідно до нового регламенту ФСБ, на який посилається видання, правоохоронцям потрібно практично все, що є в інтернет-компаній. Це логін, всі відомі адреси електронної пошти, перелік усіх контактів користувача із зазначенням категорій ("друзі", "передплатники"), кількість і обсяг отриманих та переданих їм повідомлень, а також всі зміни в акаунті, зокрема й спроби його видалення.

Крім того, представників соцмереж, інтернет-форумів, блогхостингів зобов’яжуть повідомляти за вимогою силовиків, які сторінки користуються особливою популярністю. А також якими платними послугами сервісів він користувався і навіть з яких пристроїв і через які DNS-сервери заходив в мережу.

Але найголовніше , підкреслюють "Ведомости", зберігати і ділитися вмістом листування, постів, коментарів та інших повідомлень користувача компанії начебто все ж не змусять.

На думку представників видання, в першу чергу під нові норми потраплять такі соцмережі як Facebook, Twitter і "ВКонтакте".

Читайте також: російська ФСБ переслідує журналістів на території України