G7 має плани, як погіршити життя путіну: це стосується нафтопродуктів
Джерело:
The Wall Street journalУ G7 планують узгодити та представити план зі встановлення граничних цін на російську нафту. Поширюватиметься це обмеження й на нафтопродукти, зокрема мазут.
Міністри фінансів G7 можуть оголосити граничну ціну на нафтопродукти вже 2 вересня. Це відбудеться під час онлайн-зустрічі.
Читайте також Індія приховано продала в США нафтопродукти, виготовлені з підсанкційної російської нафти
Які обмеження планують накласти на російську нафту
План передбачає заборонити фінансувати і страхувати перевезення російської нафти, якщо вона продається вище встановленої межі цін. За даними аналітичного центру Bruegel, країни "Великої сімки" страхують понад 90% світового судноплавства.
Наша мета – створити структуру дозволів, яка дозволить російській нафті надходити, але зменшить їхні доходи,
– заявив заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо.
Ця домовленість почне діяти в грудні, коли набуде чинності європейське ембарго на російську нафту. Згідно з планом, його мають пом'якшити. Зокрема, заборону Євросоюзу на страхування нафтових перевезень скасують. Це дозволить європейським компаніям продовжити надавати фінансові послуги для транспортування і продажу російської нафти, але тільки за встановленою ціною.
Актуально Європейський ринок для росії – основний: чи зможе кремль знайти альтернативу для експорту нафти
Чи погодяться країни на граничні ціни на російської нафти
- У черні на саміті лідерів G7 запропонували запровадити граничні ціни на російську нафту.
- Американські ЗМІ писали, що США провели обнадійливі переговори з Індією.
- Водночас деякі аналітики нафтового ринку сумніваються, що ці граничні ціни спрацюють. Все тому, що росія знайшла способи постачати свою нафту в Азію без використання західного страхування суден.
- Крім того, кремля може повністю припинити експорт частини нафти. Через це зростуть ціни на енергоносії. Зараз у G7 намагаються врегулювати цю ситуацію.
Дивіться більше – росія спішить компенсувати збитки через санкції на нафту: відео