Який новий пункт може зʼявитися в платіжках за газ: Пендзин пояснив, на що підуть кошти
Уже звично, що українці сплачують за газ та його транспортування до домівок. Але тепер у наших платіжках може з'явитися ще один пункт, який раніше не враховували.
Колись існувала лише одна платіжка, яка включала ціну на газ як товар, ціну на його транспортування, а також на обслуговування мереж. Про це 24 Каналу розповів економіст, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, додавши, що коли платіжку розділили, то врахували лише перші два пункти.
Читайте також Акциз на автогаз може зрости у 3 рази: що буде з цінами на АЗС
За що тепер платитимуть українці
У розділених платіжках забули прописати, хто і за які кошти має здійснювати технічне обслуговування мереж, які йдуть по багатоквартирних будинках.
Частина, яка раніше була в єдиному рахунку, щезла. Виявилося, що немає кому здійснювати перевірку й технічне обслуговування мереж,
– сказав економіст.
Історично склалося так, що збереження цих мереж є відповідальністю власника будинку, ОСББ, чи іншої організації, яка ним керує. Питання полягає в тому, де знайти кошти. Відтак зараз триває обговорення нової платіжки, яка буде фінансувати технічне обслуговування мереж. Це справді потрібно, бо їх давно не обслуговували, вони потребують повірки й відповідно коштів, щоб це зробити.
Олег Пендзин пояснив, яку нову платіжку можуть отримати українці: дивіться відео
За словами економіста, технічне обслуговування у багатоквартирних будинках треба проводити раз у пів року, в приватних – раз у рік. При цьому немає значення, хто це робитиме, але кошти потрібні.
"Я думаю, це почнеться з нового опалювального сезону. Зараз активно опрацьовують законодавчу і нормативну базу для того, щоб ввести диференційовану оплату за цей вид послуг", – додав Пендзин.
Що відомо про "третю платіжку" за газ
- Українці сплачуватимуть за утримання внутрішньобудинкових газових мереж. Щороку фахівці проводитимуть перевірки газопроводів, зокрема наявність футлярів, ущільнення міжтрубного простору, стан фарбування та кріплення.
- Крім цього, у багатоповерхівках один раз на 3 роки будуть випробовувати ділянки газопроводів на щільність під певним тиском. У приватних будинках це робитимуть, якщо протяжність внутрішнього газопроводу становить більше ніж 5 метрів.
- Варто зауважити, що повірку лічильника газу треба проводити раз на два роки. Усі громадяни, в яких настав цей термін, мають звернутися до постачальника та замовити відповідну послугу. Винятком є люди, які проживають на тимчасово окупованих територіях.