"Газова справа Онищенка": як суд перешкоджав роботі НАБУ

15 жовтня 2018, 23:02
Читать новость на русском

Про "газові" схеми колишнього депутата Олександра Онищенка, перші результати розслідування у "газовій справі" та судові перешкоди у роботі детективів НАБУ – у програмі "Справа детектива" з Олександрою Дрік розповів детектив Національного антикорупційного бюро Надія Полховська.

Про цинічні схеми розкрадання грошей

– Схема полягала у купівлі природного газу українського видобутку за заниженими цінами і подальшого його перепродажу вже за ринковими цінами реальному сектору економіки.

Читайте також: Наскільки незалежні детективи НАБУ, хто контролює працівників: Ситник відповів на гострі питання

– В Україні існує Державно-приватне партнерство, основна суть якого полягає в тому, що прибуток з такої діяльності повинен бути розподілений 50 на 50 між державною та приватною компаніями. Однак приватна компанія повинна ще сплатити із доходу податок. Але організатори схеми не мали бажання ділитися ні з державною компанією, ні сплачувати податки.

Про витрачання вкрадених "газових" коштів

– В ході слідства детективами НАБУ були відстежені грошові потоки, грошові транзакції, які відбувалися. Можна сказати, що основні активи були використані на придбання певних товарів, послуг, на обслуговування літаків, купівлю коней.

Про перші результати розслідування "газової справи"

– Детективам НАБУ вдалося встановити причетність близько 29 осіб в участі у злочинній організації і повідомити їм про підозру. Також щодо 14 осіб вже скеровані обвинувальні акти до суду і до них вже можуть приймати відповідні рішення. У розшук оголошено 7 осіб, з 8 укладено угоду про слідство.

– Накладено арешт на 6 мільйонів євро, 1 літак, 1 офіс злочинної організації, 10 квартир, 9 будинків, 10 земельних ділянок, 11 автомобілів, 39 банківських рахунків, загалом на суму 315 мільйонів гривень.

Про судові перешкоди у роботі НАБУ

– Були судові перешкоди у ключовому моменті розслідування. Один із фігурантів впровадження, якого роль була досить головною у цій справі, був затриманий під час спроби перетину кордону України із РФ. Детективи і правоохоронні органи зреагували досить миттєво, його було затримано. Коли ми звернулися до суду із клопотанням про обрання йому запобіжного заходу, суд, на жаль, не звернув увагу на наявні ризики, на спробу перетину кордону України, на ключову роль у кримінальному проваджені. А тому йому було обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.