Газові переговори: у "Нафтогазі" розповіли про новий фейк, який поширює Росія

19 листопада 2019, 13:25
Читать новость на русском

Російські державні новинні агенції поширюють інформацію, що нібито Єврокомісія рекомендувала Україні відновити прямі купівлі газу у "Газпрому". Це – неправда.

Таких рекомендацій насправді Єврокомісія Україні не надавала, про це повідомляє пресслужба "Нафтогазу" на своїй фейсбук-сторінці.

Знайте більше: Псевдознижка "Газпрому" окупиться Україні через 28 років, – Вітренко

В українській компанії наголошують, що вона рекомендує Росії укласти новий контракт на транзит свого газу через українську ГТС у відповідності до європейського законодавства та терміном на 10 років.

А ось ці спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску - неправда. Здається, при СРСР уповноважені заяви ТАСС були більш елегантні,
– пояснюють у "Нафтогазі".

Водночас у компанії вважать, що у найближчі місяці таких фактів буде багато. Зазначимо, старий контракт про транзит газу між Україною та Росією закінчиться 31 грудня 2019 року.

"Упереджуючи наступні одкровення джерела ТАСС в Брюсселі: там також не підтримують прагнення Газпрому за допомогою політичного шантажу уникнути виконання законного арбітражного рішення в Стокгольмі", – також мовиться у повідомленні.

Яка ситуація із тристоронніми переговорами про новий газовий контракт?

  • Володимир Зеленський хотів домовитись про транзит із Росією ще до офіційного завершення дії контракту – у вересні 2019 року.
  • Україна хоче укласти договір на 10 років, але у Росії пропонують лише на 1 рік. Однак Росія ніяк не демонструвала того, що налаштована на результативні переговори.
  • Натомість триває активне будівництво скандального російського "Північного потоку-2". Цей газопровід постачатиме газ до Європи в обхід України. Працює Росія і над "Турецьким потоком", який має таку ж мету.
  • Чергові тристоронні переговори відбулися 28 жовтня. Чітких підсумків немає, однак у Росії кажуть, що готові працювати за європейським законодавством для транзиту газу через Україну. Натомість в Єврокомісії розчаровані і нагадують – часу залишилось мало.

Тим часом російський "Газпром" офіційно відмовився постачати газ до України напряму доти, доки Україна не відмовиться від своїх перемог у міжнародних арбітражах. В "Нафтогазі" наголошують – Україна не збирається забути 22 мільярди доларів, які винна Росія.

  • ​Російський "Газпром" надіслав "Нафтогазу" лист з офіційною пропозицією продовжити термін дії чинного контракту або укласти новий.

Про головне: Газові переговори з Росією: що потрібно знати про транзит і новий контракт

Російська сторона пропонує підписати договір на 1 рік з урахуванням прогнозованого попиту європейських покупців на газ на 2020 рік. У зверненні російської газової компанії зазначено, що умовою продовження співпраці є відмова обох сторін від взаємних претензій в міжнародному арбітражі та припинення всіх судових розглядів.