Ґендерна рівність у ЗСУ: що хочуть змінити в Україні
Джерело:
фейсбук Ганни МалярПрацюємо над забезпеченням ґендерної рівності у ЗСУ. Вчора я провела робочу зустріч з урядовою уповноваженою з питань ґендерної політики Катериною Левченко.
Ми обговорили актуальні питання у сфері дотримання рівних прав і можливостей військовослужбовців незалежно від статі у підрозділах Міністерства оборони та Збройних сил України.
Цікаво Кучми на них немає: чому Україну порівнюють з Афганістаном
В Міноборони постійно ведеться робота щодо впровадження ґендерного підходу у повсякденну життєдіяльність українського війська, разом з тим, в нас ще багато викликів і завдань над якими треба працювати.
Своєю чергою урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко презентувала проєкт "Флагманські ініціативи 1325", який розроблений відповідно до Національного плану дій на виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки, мир, безпека".
Флагманські ініціативи, зокрема, передбачають:
- забезпечення рівного доступу жінок та чоловіків до закладів освіти всіх рівнів сектору безпеки та оборони та включення ґендерної складової до навчального процесу;
- забезпечення жінок сектору безпеки та оборони інфраструктурними об’єктами та матеріально-технічними умовами, що відповідають їх потребам;
Читайте Удар по нирках: що означає вихід США з Афганістану
- забезпечення рівноправної участі жінок і чоловіків у роботі наглядових рад державних підприємств сектору безпеки та оборони;
- забезпечення навчання та підвищення кваліфікації персоналу сектору безпеки та оборони;
- формування навичок у різних груп населення з виявлення безпекових викликів, запобігання таким викликам, реагування на них.
По завершенню зустрічі ми узгодили та запланували проведення спільного заходу за участю усіх призначених радників з ґендерних питань структурних підрозділів апарату Міноборони, Головнокомандувача ЗСУ, Генерального штабу ЗСУ, органів військового управління та вищих військових навчальних закладах.