Від бомб до авіації: генерал Наєв розповів, як змінилася тактика Росії у війні

25 квітня 2023, 11:33
Читать новость на русском

Джерело:

Укрінформ

Повномасштабна війна Росії проти України триває вже другий рік. І за цей час тактика ворога дещо змінилася, якщо говорити за канонами воєнної науки.

Про це розповів командувач об'єднаними силами Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв в інтерв'ю. 

Дивіться також Путін масово звільняє військових командирів через поразки в Україні, – ISW

Він зазначив, що зміни у тактиці дій обумовлюються насамперед розвитком технологій, а також появою на полі бою новітніх та перспективних зразків озброєння і військової техніки.

В умовах міжнародних санкцій Росія значно обмежена у виробництві нового озброєння, потребує додаткового часу і ресурсів для налагодження імпортозаміщення дефіцитної елементної бази. Однак, противник адаптується під умови існуючих реалій та намагається використовувати запаси радянських часів,
– пояснив Наєв.

Якою є тактика ворога зараз

За словами командувача об'єднаними силами ЗСУ, зараз збільшилась кількість застосувань ворогом керованих авіаційних бомб – модернізованих радянських ФАБ.

Довідка. ФАБ-1500 — це 1500-кілограмова авіаційна бомба загального призначення з фугасною боєголовкою. Була розроблена за часів СРСР. Нині її в основному використовують російські військові. Зауважимо, що саме така бомба і впала на території російського Бєлгорода.

"Це яскравий приклад того, як противник використовує перевагу в авіації, адже застосовує ці бомби без входження в зону дій нашого ППО. Крім цього, дії бомбардувальної авіації прикривають винищувачі, бортове озброєння яких дозволяє виявляти та знищувати наші літаки-перехоплювачі ще до наближення на відстань пуску ракет "повітря – повітря". Звісно, постачання від країн-партнерів сучасних літаків змінить ситуацію", – наголосив Наєв.

Додамо, що у ніч проти 21 квітня окупанти атакували Україну дронами-камікадзе. У ЗСУ вважають, що росіяни "полювали" не просто на об'єкти критичної та стратегічної інфраструктури, а й, вочевидь, на сили протиповітряної оборони.