Генератори - дієве рішення для дому та бізнесу
Електроенергія - стратегічний ресурс для стабільної роботи будь-якого підприємства. Електроенергія важлива і в побуті, оскільки ніхто не уявляє життя без елементарного комфорту. А через застарілість електромереж та погодні катаклізми перебої з електроживленням - справа звичайна.
Тож забезпечити незалежність від таких проблем здатні лише генератори, стверджують експерти, оскільки модернізація електромереж відбудеться нескоро.
"Генераторів на ринку дуже багато і вони діляться на три підрозділи - по категоріях. Перші - це бензинові - найменші, портативні. Друга категорія - це дизельні генератори. Вони йдуть від 6,5 кВт, я маю на увазі, індустріального класу виконання, які мають водне охолодження - від 6,5 до 3 тисяч кВт. І третя категорія - це газові генератори, які працюють від природного газу", - говорить керівник відділу генераторів "Т.Л. Індастріал" Петро Гридько.
Газові генератори ідеальні для забезпечення електроживлення підприємства цілодобово і на постійній основі, але їх робота залежить від якості газу, говорять експерти. На піку популярності і в комерційному секторі, і серед індивідуальних споживачів - дизельні електростанції. Вони можуть безперервно постачати електрику у разі форс-мажорної ситуації в центральній електромережі. А от для короткочасних потреб в електриці - вистачить бензинового генератора.
"Портативний бензиновий генератор споживає в два рази більше палива, ніж дизельний генератор і, приблизно, в три з половиною рази більше, ніж газовий генератор. Але собівартість його маленька, і його портативне використання для дому, в момент відключення світла - це 3, 4, 5, 6 мотогодин, буде найоптимальнішим", - підкреслив Петро Гридько.
Ще одна перевага - бензиновий генератор не потребує монтажу. Водночас встановлення дизельних та газових електростанцій - процес більш складний, який варто довіряти тільки фахівцям. Втім, якщо дизельний генератор встановлюють за 1-2 дні, для газового потрібен час. "Щоб підключити газовий генератор до мережі, потрібно зробити проект в газовому інституті. І його, звісно, потрібно узгодити - отримати всілякі дозволи", - зазначив фахівець.
До планового обслуговування експерти також радять залучати фахівців. Відтак, при виборі компанії-постачальника генераторів, особливу увагу варто звертати на комплекс послуг та якість сервісу, який вона надає. Сервіс має бути цілодобовим.