"Щиро шкодую": глава МЗС Бельгії визнала, що порушила закон під час візиту в окупований Крим
Джерело:
МЗС УкраїниГлава МЗС Бельгії Хаджа Лабіб заявила, що вона щиро шкодує, що відвідувала тимчасово окупований Крим в порушення законодавства України. Тоді вона їздила на півострів як режисерка документальних фільмів.
Глава МЗС Бельгії пояснила, що в тимчасово окупованому Криму вона працювала над проєктом, який показував, як митці жили під утисками. Ба більше, вона висвітлювала, як росія використовувала культуру в пропагандистських цілях.
Читайте також Кошиця замість Булгакова: спілка письменників просить закрити музей ідеолога "русского міра"
Очільниця МЗС Бельгії заявила, що шкодує через візит в Крим
Міністерка закордонних справ Бельгії під час зустрічі з українським главою МЗС Дмитром Кулебою пояснила, що 2021 року, як журналістка і режисерка-документалістка, відвідала Севастополь у Криму в порушення законодавства України.
Вона щиро шкодує, що цей візит відбувся за таких обставин. Міністерка Лабіб завжди захищала суверенітет і територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах, а також статус Криму як невід'ємної частини України,
– мовиться в повідомленні нашого МЗС.
Хаджа Лабіб пояснила, що на території тимчасово окупованого Криму вона як режисерка документальних фільмів втілювала проєкт, який демонстрував:
- як росія використовувала культуру як силу та пропаганду;
- як митці могли жити під утисками у такий складний історичний період.
Також міністерка запевнила, що підтримує український народ, а Бельгія готова сприяти відновленню миру та відбудові України.
Бельгійська очільниця МЗС пригадала, що Бельгія нещодавно виділила Україні 8 мільйонів євро на нелетальну допомогу для Збройних Сил України.
"Міністри домовилися провести наступну зустріч під час майбутньої сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, щоб обговорити двосторонні проєкти в Україні", – повідомили в українському МЗС.
Коротко про візит в Крим глави МЗС Бельгії
- Аджа Лабіб у 2021 році відвідувала окупований Крим та казала, що була в росії.
- Варто пригадати, що заїжджати на територію окупованого Криму можна тільки з материкової частини України. В'їзд на півострів з інших напрямків є незаконним навіть для іноземців.
- Українські дипломати у липні 2022 року заявили, що вже врегульовують питання з бельгійською стороною.
- Речник українського МЗС пояснював, що вони ведуть діалог із бельгійською стороною з цього питання дипломатичними каналами, щоб встановити всі обставини поїздки та ухвалити рішення щодо подальших двосторонніх контактів.
Дивіться також – Крим з феєрверками повертається у "рідну гавань": відео