Глава МЗС Молдови пояснив зволікання з екстрадицією до України судді Чауса
Глава МЗС Молдови Ніку Попеску підкреслив, що питання екстрадиції до України скандального судді Миколи Чауса. Втім, наголосив він, судова та виконавча влада – це дві різні гілки. Тому екстрадиція судді буде можливою після реалізації судової реформи у Молдові.
Зараз реформа судової системи Молдови затягується, а в самій державі перехідний період від старої системи, яка зазнавала значного впливу з боку політиків, розповів Ніку Попеску на спільній пресконференції з Вадимом Пристайком.
Важливо: Прем'єрка Молдови Санду висловилася про відносини з Україною і Росією та федералізацію держави
Ми хочемо перейти до судової системи, яка є незалежною від виконавчої гілки влади. Сьогодні ще немає остаточного результату, щоб я міг вам щось пообіцяти. Але запевняю вас, що зроблю все можливе, щоб працювати разом з Україною для вирішення цієї справи та інших питань,
– наголосив дипломат.
Зі свого боку Вадим Пристайко підкреслив, що українська влада справді хотіла б, щоб Миколу Чауса екстрадували до України, як і багатьох інших людей.
"І президент під час розмови з прем'єр-міністеркою, і ми на всіх міжнародних зустрічах нагадуємо про те, щоб цей процес завершився якомога швидше. Хоча нашим молдовським колегам ще потрібен час, ми сподіваємося, що цей момент наступить якомога швидше", – резюмував глава українського МЗС.
Що відомо про скандального суддю Чауса?
Микола Чаус – екс-суддя Дніпровського райсуду Києва, який ухвалював рішення проти активістів Автомайдану за сфальсифікованими справами.
Ще однією скандальною справою Чауса було його рішення про зняття з розшуку та заборону проводити слідчі дії щодо екс-поплічника Януковича Юрія Іванющенка.
А в серпні 2016 року Чауса затримали при отриманні 150 тисяч доларів хабара. Отримані гроші суддя закопував на своєму городі у літрових банках.