Голос Америки. Чи досягають санкції Заходу своєї цілі?

15 листопада 2014, 06:15
Читать новость на русском

Сьогодні починається Саміт Великої Двадцятки в Брісбені в Австралії. Очікується, що однією із основних тем буде агресія в Україні. Це питання дослідили журналісти "Голосу Америки".

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив про необхідність посилення санкцій проти Росії, якщо Росія не почне дотримуватись попередніх угод по Україні. Раніше Кемерон порівняв Росію із нацистською Німеччиною, говорячи про те, що Європа повинна вивчити уроки Другої світової війни і не дозволяти великим країнам знущатись над своїми сусідами. Путін же заявив, що вважає санкції беззмістовними. Однак, він визнав, що ймовірне катастрофічне падіння цін на нафту, але Росія до нього готова.

За повідомленнями агенства Блумберг, Росія активно скуповує золото. Лише за перші 9 місяців цього року, поповнила золото-валютний резерв на 115 тонн.

Більшість західних економістів вірять що санкції вже нанесли суттєвий збиток російській економіці. Але чи досягають вони своєї цілі? Чи зможуть вони зупинити російську агресію?

Санкції ніколи не були ефектвними. Санкції проти Куби діють майже 50 років, режим Кастро все ще при владі. Часто санкції стають виправданням для режиму. Але санкції не варто розглядати в якості ефективних інструментів, а скоріш як дипломатичні заяви. Вони є проявом осудження дій певної держави. І в кінцевому підсумку, можуть бути важелями в міжнародних процесах. Якщо якась країна захоче повернутися до міжнародної спільноти, то такій країні можна запропонувати полегшення режиму санкцій, – розповів юрист контори "Brian Cave" Роберт Кліфтон Бернс.

За повідомленнями газети "The New York Times", Росія повідомила США про заплановане скорочення своєї участі у спільній програмі по забезпеченню безпеки ядерних матеріалів на своїй території. Цей крок, зазначається в видавництві, може нанести значних втрат спільним зусиллям по припиненню попадання компонентів ядерної зброї до рук терористів.

На мій погляд такої глобальної системи безпеки не існувало, були ілюзії. Агресія Росії проти України остаточно поховала цю систему. Майбутнє не втому, щоби розповідати одне одному казки, а в тому, щоби сформувати мінімум одну велику західну цивілізаційну систему безпеки, основу якої складуть країни НАТО та ЄС, безумовно Україна, а також декілька країн Азії, Австралії та Нової Зеландії, – сказав екс-міністр іноземних справ України Володимир Огризко.

За словами конґресмена США Вільяма Кітінга, Конґрес з'єднаний своєю підтримкою України, і повинен продовжуватись тиск на Росію. Україна потребує матеріальної допомоги.

Далі – дивіться у відеосюжеті.