Людям потрібно пояснити, для чого йти на локдаун, – нардепка "Голосу"
Кабмін розглядає можливість запровадження "інтелектуального локдауну", який враховуватиме рівень захворюваності у кожному регіоні. Водночас уряд обговорює введення жорсткого карантину з 24 грудня по 15 січня.
Повний локдаун потрібно вводити якнайшвидше – з попередженнями, аби бізнес зміг підготуватися. Таку думку у прямому ефірі 24 каналу висловила депутатка Наталія Піпа.
До теми Локдаун в Україні – неминучий: експерти пояснюють, чого чекати на свята 2020
Вона наголосила, що потрібно реагувати вже, не чекаючи аж до 24 грудня. Адже кількість хворих збільшується щодня, а лікарні переповнені. "Чи є сенс робити по регіонах? Думаю, варто аналізувати ситуацію – зокрема, скільки є кисню, а не лише ліжкомісць та хворих", – додала політикиня.
Навіть уряд не має показників про справжню кількість хворих. Моя тітка недавно здавала ПЛР-тест, чекала на результат 10 днів. За цей час можна і захворіти, і одужати, і померти. Тому статистика, яку ми бачимо, часто є з певним запізненням,
– зауважила Піпа.
Саме тому, на її думку, жорсткий карантин треба вводити так, аби до свят в Україні вже були кращі показники. Для того, аби бізнес міг відкритися ближче до Нового року та Різдва, а люди могли відчути, заради чого вони йдуть на локдаун.
Зауважимо, що це – особиста позиція депутатки Наталії Піпи. "Голос" ще не оприлюднював офіційної позиції партії щодо локдауну – її узгодять на засіданні 30 листопада.Раніше у МОЗ говорили про введення локдауну, якщо кількість добових випадків COVID-19 зросте до 30 тисяч. За яких умов цей показник може змінитися – читайте тут.
Людям треба говорити правду, – Піпа
За словами Піпи, найбільша проблема – це те, що люди не розуміють, навіщо посилювати карантинні обмеження. Мовляв, більшості українців не зрозуміло, чому локдаун був у березні. Зокрема – чому тоді, наприклад, забороняли прогулянки у парку.
Кожен зі здоровим глуздом розумів, що можна і треба гуляти, дотримуючися відстані. Це було для того, аби умовно ввести більше страху. Але люди такого локдауну не розуміють,
– підкреслила депутатка "Голосу".
"Якщо пояснити, що в лікарнях кисню немає, ліжка переповнені, що за цей час можна організувати все це, що стане менше людей, яким потрібна госпіталізація, тоді люди більше будуть розуміти. Треба говорити правду і пояснювати, що робити", – підсумувала народна обраниця.
"Інтелектуальний локдаун" в Україні
Про те, що у Кабміні розглядають можливість введення "інтелектуального локдауну", розповів глава парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Ймовірність його запровадження – 90%.
Новий формат враховуватиме ситуацію з захворюваністю на COVID-19 у кожному регіоні та зможе стати альтернативою повному та тотальному обмеженню, запевнив Арахамія.
Повний коментар Піпи про посилення карантину: дивіться відео 24 каналу