Пройшли стихію води і вогню: на Хортиці прихильники язичницьких вірувань відзначили свято Купала
У Запоріжжі, на острові Хортиця, прихильники язичницьких вірувань відзначили давнє слов'янське свято Івана Купала. Його провели традиційно у літнє сонцестояння.
Це найдовший день, який відтепер почне трохи скорочуватися аж до зимового сонцестояння. За віруваннями наших предків-язичників, настає час збирати врожай, готуватися до осені, а ще – шукати собі пару, аби ставати до шлюбу.
Зверніть увагу 21 червня – яке сьогодні свято і що не можна робити у цей день
Як відбувалось свято
Героями свята були хлопець Купала – символ пекучого сонця та вогню, і дівчина Морена – уособлення води і осінньої прохолоди, які поєднуються в шлюбі.
Дівчата на святі кидали у воду віночки. А хлопці повинні були плисти за віночком дівчини, яку вподобали. Пройшовши крізь стихію води, потім вони занурювались у стихію вогню.
Віночки кидали у воду. Чоловіки заходили в стихію води. Коханий повів мене в свою стихію – стрибати через вогонь. А тепер підемо цвіт папороті шукати,
– поділилась гостя свята Калинка.
Розводили багаття, водили довкола нього хороводи, а потім стрибали через вогонь, аби очиститися та зміцнити кохання. На знак зміни сезонів хлопці закочували вогняне колесо Сонця до дніпрової води.
"Можливо, вони на цьому святі знайдуть ту єдину дівчину, з якою проживуть все життя і народять багато дітей. Ми бажаємо всьому своєму родові, щоб вони знайшли свою квітку папороті і відсвяткували це визначне свято з радістю", – відзначив волхв Світовит Пашник.
На Хортиці прихильники язичницьких вірувань відзначили свято Купала: дивіться відео