Щоб холодив та не зламався: як зберегти холодильник під час відключень світла

4 грудня 2024, 18:37
Читать новость на русском

Регулярні відключення світла вимагають нового підходу у догляді за технікою. У випадку з холодильниками виникають одразу 2 логічних питання: як довше зберігати у камері холод без електроенергії і як вберегти техніку від негативних наслідків перепадів напруги.

Річ у тім, що в момент подачі електроенергії можуть виникати перепади напруги. Мотор холодильника доволі чутливий, тож може згоріти, якщо таке виникатиме часто. Про це повідомляє 24 Канал.

Дивіться також Що треба зробити, щоб побутова техніка не згоріла під час відключень світла

Як вберегти холодильник під час відключень світла

Передусім варто подбати про те, щоб техніка не відчувала перепадів напруги. В ідеалі потрібно вимикати холодильник щоразу, коли вимикають світло, і вмикати за декілька хвилин після подачі електроенергії. Однак це не завжди можливо, особливо якщо вас немає вдома або світло вимкнули вночі.

Тож є ще кілька способів, як можна врятувати техніку. Найпростіший – придбати портативний стабілізатор напруги з функцією перехідника. Він просто вставляється у розетку, а до нього під'єднується штекер холодильника.

Це найекономніший варіант, який допоможе точково нормалізувати напругу. А якщо подача напруги буде занадто високою, стабілізатор самостійно вимкне прилад.


Портативний стабілізатор напруги / фото prom.ua

Звичайно, існують більші стабілізатори напруги одразу для кількох одиниць техніки, однак вони коштують дорожче.

Також можна викликати майстра, який під'єднає додаткове реле контролю напруги до лічильника. Він вимикатиме електромережу у випадку різкого стрибка напруги по всій квартирі.

Варто зауважити, що у лічильниках вже й так стоять відсікачі напруги, однак вони розраховані на якісь екстрасерйозні випадки або перегрів. Чутливіші реле потрібно встановлювати додатково.

Як довше зберегти низьку температуру у холодильній камері

З цим значно простіше, а особливо, якщо мовиться про осінь або зиму. Коли вимкнули світло, просто покладіть у холодильник щось заморожене. Це можуть бути:

  • акумулятори холоду,
  • заморожена пластикові пляшки.

Просто заморожуйте їх, поки є світло, а під час вимкнень перекладайте у холодильник. Для достатнього охолодження використовуйте щонайменше по одній замороженій пляшці або акумулятору холоду на 2 полиці. А в ідеалі – по одній на кожну полицю.

Також постарайтеся не відкривати холодильник часто та на довго.