Який фільтр для води обрати, щоб зберегти корисні мінерали: плюси та мінуси популярних систем
Вода – один із найважливіших ресурсів для здоров’я людини, тому питання її очищення є актуальним для багатьох.
Як пише 24 Канал з посиланням на Sample Board, попри очевидну потребу в очищенні, чимало людей стурбовані тим, чи видаляють фільтри з води корисні мінерали. Як різні системи очищення впливають на вміст мінеральних речовин, розповідаємо далі.
До теми Допомога довкіллю та менші витрати на комунальні послуги: як заощадити воду вдома
Система зворотного осмосу
Зворотний осмос є одним із найефективніших та найпопулярніших методів очищення води. Ця система використовує напівпроникну мембрану, яка видаляє важкі метали, хімічні речовини та патогени.
І хоча цей метод усуває широкий спектр домішок, він також видаляє більшість мінералів у воді. Зокрема, йдеться про кальцій і магній, які важливі для здоров'я кісток та м'язів.
Якщо вода є для вас основним джерелом цих мінералів, від системи зворотного осмосу краще відмовитися. Натомість для тих, хто, як і більшість людей, отримує майже всі необхідні мінерали з їжі, проблем не мало б виникнути.
Іонообмінні фільтри
Іонообмінні фільтри замінюють небажані іони на більш "м’які". Це знижує жорсткість води, що позитивно впливає на стан сантехніки та побутових приладів.
Наприклад, такий прилад видаляє кальцій і магній, але інші важливі мінерали можуть залишатися недоторканими.
Відтак, іонообмінні фільтри виробляють пом’якшену воду, зберігаючи при цьому деякі необхідні мінерали, що робить їх хорошим вибором для тих, хто шукає баланс між м’якістю води та збереженням мінералів.
Фільтр з активованим вугіллям
Фільтри з активованим вугіллям досить популярні, оскільки можуть видаляти такі речовини, як органічні сполуки, хлор та інші хімічні речовини, які значно впливають на смак води.
Процес очищення, який тут використовується, називається адсорбцією, під час якої шкідливі речовини прилипають до зовнішнього шару активованого вугілля.
Однією з суттєвих переваг таких фільтрів є те, що вони не видаляють необхідні мінерали з води. Вони залишаються у воді, яка водночас є чистою та безпечною для пиття.
Як обрати ідеальний фільтр для води
Вибираючи систему фільтрації води для всього будинку, важливо оцінити ваші конкретні потреби та вподобання. Ось кілька ключових факторів, які слід враховувати:
Якість води. Зробіть аналіз води, щоб визначити характер забруднень. Це допоможе вибрати систему фільтрації, яка ефективно бореться з цими домішками, зберігаючи необхідні мінерали.
Потреби організму. Якщо збереження основних мінералів є життєво важливим для вас, розгляньте методи фільтрації, які зберігають корисні мінерали, наприклад фільтри з активованим вугіллям.
Бюджет. Системи фільтрації води відрізняються за вартістю початкового встановлення та поточного обслуговування. Вибираючи систему, враховуйте свій бюджет.
Технічне обслуговування. Деякі системи потребують частішого обслуговування та заміни фільтрів, ніж інші. Переконайтеся, що вас влаштовують вимоги до обслуговування обраної вами системи.
Специфічні потреби. Якщо у вас є особливі вимоги, такі як зниження жорсткості води, боротьба з високим рівнем певних забруднень чи покращення смаку та запаху води, виберіть систему, яка ефективно задовольнятиме саме ці потреби.