Кондиціонер для обігріву: як правильно обрати пристрій та про які нюанси варто знати

18 жовтня 2024, 14:00
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Восени, коли температура за вікном значно знижується, а на опалювальний сезон ще доводиться чекати, хочеться додати трошки тепла і комфорту у власну оселю.

Зазвичай для цього використовують різноманітні обігрівачі або кондиціонери у режимі обігріву. Які переваги мають останні та як обрати найкращий пристрій для свого помешкання, розповідає 24 Канал разом з Bosch Ukraine.

До теми Тепло та затишок у домі: як правильно обрати газовий котел

Інверторні спліт-кондиціонери для обігріву

Спліт-система – це різновид кондиціонерів, що має дві частини: зовнішній блок (компресор та конденсатор) та внутрішній блок (випарник). Вони з'єднуються газовою, електричною та дренажною магістралями.

Залежно від типу двигуна спліт-системи бувають двох видів: звичайні та інверторні. Відрізняються вони один від одного різновидами вентиляторів, турбін, принципами роботи та способами електронного управління.

Так, інверторний кондиціонер – це спліт-система, яка вирізняється малим споживанням електроенергії та нижчим рівнем шуму на відміну від звичайного. Його принцип роботи дуже схожий на коробку передач в автомобілі: кожна передача відповідає швидкості обертів компресора, тобто користувач має можливість самостійно регулювати частоту обертів двигуна.

Якщо ж такий кондиціонер використовувати для обігріву, замість охолодження він працюватиме як тепловий насос "повітря-повітря". Пристрій забиратиме тепло з середовища та розподілятиме його кімнатою.

Завдяки своїм особливостям інверторний кондиціонер:

  • ощадніше використовуватиме електроенергію;

  • зменшуватиме кількість запусків;

  • збільшуватиме експлуатаційний ресурс компресора;

  • точніше підтримуватиме задану температуру в приміщенні.

Інверторна технологія навіть дозволятиме працювати кондиціонеру в широких межах зовнішніх температур – від -21 до +45 градусів за Цельсієм. З огляду на нижню межу та інші характеристики це робить його чудовим вибором для обігріву.

Чому інверторний спліт-кондиціонер – кращий за інші типи обігрівачів

Тепловентилятор, масляний обігрівач або електричний конвектор можуть використовуватися для обігріву приміщення і мають свої переваги й недоліки. Однак інверторний кондиціонер з цього переліку є чи не найкращим рішенням, і ось чому:

  • Потужний, але споживає менше електроенергії, ніж генерує. Завдяки інверторній технології при використанні 1 кВт електроенергії можна отримати до 3 – 4 кВт теплової енергії. Водночас обігрівач буде споживати електроенергію і генерувати тепло у співвідношенні 1:1.

  • Швидкий нагрів. Кондиціонер забезпечить потрібну температуру простору набагато швидше, ніж усі інші обігрівачі. Через 10 хвилин вже можна буде насолоджуватися теплом у кімнаті. Окрім того, приміщення нагріється за цей час рівномірніше.

  • Один пристрій на усі сезони. Купуючи інверторний кондиціонер, його власники отримують універсальне рішення: влітку пристрій можна використовувати для охолодження, а восени й взимку – для нагріву оселі.

  • Безпека. Кондиціонер чудово підійде, зокрема, для осель, у яких мешкають діти. З ним немає ризику опіків.

Кондиціонер – сучасне рішення для тепла вдома / Фото Bosch Ukraine

На що звертати увагу, обираючи інверторний кондиціонер

Ще однією перевагою інверторних кондиціонерів є те, що вони доволі доступні. Також для їхнього вибору не потрібно враховувати велику кількість нюансів. Достатньо лише:

  • обрати модель і потужність відповідно до завдань і площі приміщення;

  • звернути увагу на клас енергоефективності: чим вищий цей показник, тим менше кондиціонер споживатиме електроенергії;

  • врахувати коефіцієнт продуктивності (COP або SCOP): чим він вищий, тим краще. Наприклад, коефіцієнт 4,0 означає, що прилад споживає 1 кВт електроенергії при генерації до 4 кВт теплової енергії;

  • перевірити додаткові функції комфорту, енергозбереження та фільтрації, які має прилад. До прикладу, ECO, нічний режим, іонізація, самоочищення, "Вітер обходь мене", 3D-коливання жалюзі тощо.

Якщо ж з'ясовувати всі ці особливості здається надто складним завданням, можна обрати перевірене рішення – інверторні кондиціонери Bosch.

Інверторні кондиціонери Bosch

Bosch Home Comfort має широку лінійку кондиціонерів. В Україні вона представлена моделями:

  • інверторних спліт-кондиціонерів, які підходять для однієї кімнати та мають один зовнішній блок і один внутрішній блок;

  • мультиспліт-систем, які мають один зовнішній блок і кілька внутрішніх (використовують для декількох приміщень);

  • комерційних кондиціонерів для великих приміщень.

Лінійка спліт-кондиціонерів наразі представлена трьома моделями: Climate 2000, Climate 3000i та новинкою 2024 року – Climate 4000i.

Climate 2000 – доступна модель з базовими функціями. Завдяки чотирьом різноманітним варіантам потужності – 2,6 кВт, 3,5 кВт, 5,3 кВт та 7 кВт – кондиціонер здатен задовольнити індивідуальні потреби будь-якої домівки. Пристрій має клас енергоефективності A+ для нагріву й A++ для охолодження та працює у діапазоні температур від -15 до +45℃.

Climate 3000i має оптимальний набір функцій та можливість управління зі смартфона через додаток Bosch HomeCom Easy. Кондиціонери також представлені у моделях потужністю 2,6 кВт, 3,5 кВт, 5,3 кВт та 7 кВт і мають аналогічний з попередньою моделлю клас енергоефективності A++ для охолодження та A+ для нагріву. Пристрій теж працює у діапазоні температур від -15 до +45℃.

З кондиціонерами Bosch в оселі завжди буде тепло / Фото Bosch Ukraine

Нова модель Climate 4000i має два варіанти потужності – 2,6 кВт і 3,5 кВт. Кондиціонер може працювати на обігрів за більш низьких зовнішніх температур у порівнянні з попередніми версіями: діапазон робочих температур – від -21 до +45℃. Окрім того, Climate 4000i має клас енергоспоживання А++ як на охолодження, так і на обігрів, а отже, споживатиме у режимі нагріву менше електроенергії, ніж попередні моделі.

Важливо відзначити, що кожен кондиціонер з індексом "і" у назві має можливість віддаленого керування. Для цього використовують спеціальний шлюз і додаток Bosch HomeCom Easy, у якому можна детально оглянути усі робочі функції та властивості приладів, керувати мікрокліматом зі смартфона чи планшета просто та інтуїтивно з будь-якого місця й у будь-який час.

Кондиціонери Bosch мають функцію віддаленого керування / Фото Bosch Ukraine

Придбати ж кондиціонери Bosch та дізнатися детальні ціни на пристрої можна на сайтах авторизованих інтернет-магазинів.

Кондиціонер і вимкнення світла

Очевидно, що використання електричного пристрою, коли немає світла, неможливе. Однак це можна виправити.

Через відносно невелике споживання електроенергії інверторним кондиціонером (при номінальній потужності нагріву 2,9 кВт кондиціонер може споживати до 600 Вт) у порівнянні з іншими типами обігрівачів його можна використовувати з джерелами автономного живлення відповідної потужності, зокрема power station або інвертором з акумуляторами.

Тривалість роботи обладнання у такому разі залежатиме від ємності акумулятора і розраховуватиметься відповідно до сумарної електричної потужності всіх пристроїв, що будуть використовуватися. Водночас це все ж гарантуватиме тепло навіть в екстремальних умовах.