Як зняти шпалери, не пошкодивши стіни: 3 простих способи
- Експерти поділилися трьома способами зняття шпалер. Так, можна нанести спеціальний спрей, скористатися відпарювачем чи зробити саморобну суміш для видалення шпалер.
- Перед початком процесу видалення шпалер потрібно підготувати кімнату, зокрема зняти кришки розеток та вимикачів, а також винести або накрити меблі.
Знімати шпалери не складно, однак ця справа швидко набридає та втомлює. Крім того, інколи видалити їх зі стін не так просто, адже вони рвуться на малесенькі шматочки.
Щоб зробити цей процес набагато легшим, експерти поділилися трьома порадами, як можна знімати старі шпалери. Про це розповідає 24 Канал з посиланням на Martha Stewart.
Цікаво Щоб дім пахнув чудово: геніальні способи використання старих банок
Як видалити шпалери зі стін
Перед тим, як почати зривати шпалери зі стін, варто підготувати кімнату. По-перше, необхідно зняти кришки розеток та вимикачів. По-друге, рекомендується винести меблі або накрити їх, щоб під час видалення шпалер не забруднити все навколо.
Коли кімната захищена та готова до процесу, можна починати видалення шпалер. Так, Марта Стюарт виділяє 3 способи, як легко зняти шпалери зі стін:
- за допомогою спеціального спрею для зняття шпалер,
- обробка парою,
- саморобна суміш для зняття шпалер.
Використання спеціального спрею для видалення шпалер – найпростіший спосіб. Тут варто просто дотримуватися інструкцій, які дає виробник. Загалом, засіб потрібно розпилити на стіну, де приклеєні шпалери, залишити на деякий час, а після – видалити за допомогою шпателя.
Що стосується другого способу, то, виявляється, відпарювач для одягу чи пароочисник можуть стати у пригоді, коли треба видалити шпалери. Для цього варто просто провести пристроєм по стіні й після – видалити шпалери за допомогою шпателя.
Однак існує і третій спосіб – із саморобним засобом. Для цього потрібно взяти воду та засіб для миття. Їх потрібно змішати у рівних пропорціях – 50 на 50. Отриману суміш потрібно нанести на шпалери, залишити на деякий час та зняти їх за допомогою шпателя.
До прикладу, якщо у кімнаті приклеєні вінілові шпалери або ж такі, які можна мити, то варто зробити маленькі отвори на них. Після цього треба нанести спрей для видалення чи саморобну суміш, після – пройтися відпарювачем. Поєднання цих способів дозволить зняти шпалери ще швидше і без шкоди для стін. Якщо ж треба зняти звичайні паперові шпалери, то отвори робити не треба.