УКР РУС
29 листопада 2024, 18:34
2

"Як зарядити батарейки": ніколи не повторюйте цей небезпечний лайфхак з тіктоку

Основні тези
  • Українським користувачам тіктоку радять уникати небезпечного лайфхаку з "заряджання" батарейок через ризик вибуху та токсичних викидів.
  • Кип'ятіння батарейок може пошкодити корпус, що призведе до витоку токсичних речовин та можливої детонації.
  • Електроліти та хімічні компоненти батарейок є токсичними, а нагрівання може виділити небезпечні гази.

Під час відключень світла українці шукають різні способи підзарядки гаджетів. Однак іноді лайфхахи, які пропонують у мережі, не те що не працюють, а й небезпечні для життя.

Зокрема у тіктоці віруситься відео з небезпечними способами "заряджання батарейок". Про це повідомляє 24 Канал.

Дивіться також Більше шкоди, ніж користі: ділянки будинку, які ніколи не слід утеплювати чи ізолювати

Ніколи це не повторюйте: чого не можна робити з батарейками

У погоні за хайпом та переглядами деякі люди не розуміють, що можуть нашкодити іншим. Зокрема нещодавно на просторах українського тіктоку з'явилося відео, у якому жінка радить кинути батарейки в киплячу воду, потім перемістити їх у холодну.

За її словами, різкий перепад температури нібито "відновить життя" батарейкам.

Небезпечне відео, яке поширюють у тіктоці – не повторюйте цього ніколи

Важливе застереження. Ніколи не повторюйте це, це небезпечно, батарейка може вибухнути! Тим паче вона ніколи не зарядиться під час нагрівання чи перепадів температури – це не більше ніж міф.

Можливо, це якась іронія, однак жінка не додала жодного попередження про те, що це жарт. Оскільки це відео можуть побачити діти або довірливі люди, ми пояснимо, чому так не можна робити.

Чому це небезпечно

  • Батарейки містять електроліти та інші хімічні компоненти – вони дуже токсичні. Якщо корпус батарейки пошкодиться, то вони витечуть.
  • У герметичних батарейках (особливо літієвих) нагрівання викликає підвищення тиску всередині корпусу. Тому батарейка може вибухнути, її уламки та хімічні речовини можуть покалічити.
  • При нагріванні деякі компоненти батарейки можуть розкладатися або реагувати, виділяючи небезпечні гази, такі як водень або інші токсичні випари. Це також може спричинити задимлення чи навіть вибух.

До слова, вже давно існують акумуляторні батарейки, які можна заряджати. Вони дорожчі, однак служать дуже довго.