Застрягли у 2008 році: ЗМІ натякають, що США та Німеччина поки не бачать Україну в НАТО

2 травня 2023, 12:36
Читать новость на русском

Джерело:

Welt

Україна непохитна у своєму прагненні стати членом Північноатлантичного альянсу, однак схоже, що до цього з насторогою ставлять у Берліні та Вашингтоні. Аналітики пишуть, що надії нашої держави щодо вступу в НАТО можуть бути марними.

Авторитетні німецькі медіа стверджують, що за зачиненими дверима представники США та ФРН дали зрозуміти, що їхня позиція стосовно членства України в Альянсі не зовсім однозначна. Власне, самі ці держави, ймовірно, поки не хочуть брати на себе жодних зобов'язань, які б виходили за межі декларації НАТО від 2008 року.

Дивіться також Про контрнаступ, деокупацію Криму та ядерні погрози Росії: інтерв'ю з представницею США при НАТО

"Надії можуть бути марними"

Згадаємо, що саме тоді, на Бухарестському саміті Північноатлантичного альянсу, члени союзу погодились, що Україна та Грузія мають вступити в НАТО, проте не назвали конкретних термінів стосовно цього та плану дій для обох країн.

Надії України на більш конкретну перспективу вступу до НАТО загрожують поки що бути марними,
– написали у виданні Welt.

Окрім того, там згадали про саміт НАТО в Литві (Вільнюсі), який має відбутися уже в липні 2023 року та з посиланням на Німецьке агентство преси констатували, що Білий дім поки ніяк не коментує внутрішні перемовини щодо цього заходу.

Однак, як запевняють журналісти, зараз у Вашингтоні вважають більш нагальним питання щодо постачання ЗСУ озброєння, аніж вступу України в НАТО. 

Ми зосереджуємося на тому, щоб якнайшвидше більша практична підтримка була в руках українців,
– сказав американський посадовець DPA.

Зеленський та генсек НАТО

  • Варто зазначити, що не так давно Президент України Володимир Зеленський зустрічався з теперішнім генеральним секретарем Альянсу Єнсом Столтенбергом. Політики обговорили ряд важливих питань у столиці нашої держави.
  • З-поміж іншого, український лідер під час розмови зі Столтенбергом закликав надати Україні запрошення на саміт НАТО у Вільнюсі. Також він говорив про те, що нашій державі вкрай необхідні гарантії безпеки, натякаючи, що їх може забезпечити Альянс.
  • Водночас важливо, що це був перший візит генсека в Україну після початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року.