Хто замінить Кучму в контактній групі щодо Донбасу

5 жовтня 2018, 15:52
Читать новость на русском

Другий Президент України Леонід Кучма висловив свої припущення щодо того, хто може замінити його у Тристоронній контактній групі щодо Донбасу. За його словами, на його місце може претендувати дипломат, колишній перший заступник глави МЗС України Руслан Демченко.

Про це Леонід Кучма заявив, виступаючи перед журналістами у Чернігові, передає Інтерфакс.

Читайте також: Кучмі уже знайшли заміну на переговорах у Мінську

Питання про наступника буде вирішувати президент, це його повноваження... Я вже свою думку висловлював, що зі мною завжди був радник президента Руслан Демченко, він професіонал, дипломат зі стажем, був ще першим заступником міністра закордонних справ, послом був. Але я ще раз кажу – це мої думки,
– наголосив Кучма.

Також він висловив свою певність, що робота ТГК у Мінську продовжиться.

"Тристороння контактна група буде тривати. Нічого падати з неба не буде і заважати особливо не буде. Головне, щоб результати ми отримували, але... Надії мало", – додав Кучма.

Нагадаємо, 2 жовтня другий Президент України Леонід Кучма заявив, що припиняє роботу Тристоронній контактній групі у Мінську, яка займається питаннями щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Що таке "мінські угоди"?"Мінський протокол" або "Мінська тристороння угода", "Мінське перемир'я", "Мінськ-1" – угода про перемир'я у війні на сході України, досягнута на переговорах у Мінську 5 вересня 2014 року. В розробці та підписанні мирної угоди брали участь представник ОБСЄ Гайді Тальявіні, другий президент України Леонід Кучма, посол Росії в Україні Михайло Зурабов, представники так званих "ДНР" та "ЛНР" Олександр Захарченко та Ігор Плотницький. Дія перемир'я розпочалась о 18:00 п'ятого вересня. Підписи Захарченка та Плотницького під протоколом стоять як автографи приватних осіб. Текст угоди не передбачає будь-якого визнання Донецької і Луганської "народних республік", а лише закріплює за підконтрольними проросійським бойовикам територіями двох областей "особливий статус" у складі України.