Іноді бойовики обмінюють полонених в форматі "двадцять за одного" — експерт
Голова об'єднаного координаційного центру звільнення заручників при Міністерстві оборони України Юрій Тандіт в ефірі Телеканалу новин "24" розповів про те, як відбувається процес обміну полоненими, про те, які загрози можуть бути від так званої "третьої сторони" та про мінські домовленості.
Він розповів, що саме цей центр взяв весь кращий напрацьований досвід, який був у цьому питанні. І зараз використовується все, що дає СБ МВС. Цей центр займається консолідацією всіх відомств.
Займаємося пошуком, супроводжуємо хлопців, саме міноборони завжди гарантує нам коридори безпеки, поверненням полонених, їх реабілітацією
— розповів Юрій.
Він наголошує, що співпраця з волонтерами наявна і буде продовжуватися. І саме цей центр дає велику перевагу в координацій дій волонтерів та держустанов, істотно прискорюючи процес.
Починаючи з підписання мінських домовленостей, де є п'ятий пункт - обмін заручниками у форматі «всіх на всіх», ситуація, змінюється на краще, ми звільняємо наших хлопців, але до звільнення всіх ще дуже далеко, зазначає експерт.
З української сторони йде максимальне дотримання мінських домовленостей, проте важливо уточнити, що і з боку противника є певні «польові командири», які, володіючи деякою свободою дій, якраз і дотримуються зазначені домовленості, обмінюючи дійсно всіх полонених,
— наголосив Тандіт.
Але все ж, зауважив Юрій, є труднощі з боку "ДНР" та "ЛНР", які проводять поділ полонених на рядових, офіцерів, добровольців.
Дуже важливий, на думку експерта, сам переговорний процес, дуже важливо пам'ятати, що "ми не можемо їх обманювати". Адже без людських відносин взагалі не буде процесу обміну. Щоразу ці домовленості мають дуже тонкий характер.
Саме завдяки мінським домовленостями, наша армія стала сильнішою, більш боєздатною, більш підготовленою.
Ми припускаємо, що на території Росії зараз перебуває близько сорока українських полонених.Також уточнюємо інформацію, опрацьовуємо плани звільнення,
— поінформував він.
Також Тандіт наголосив, що вони вважають, що лінія викупу неприйнятна, бо якщо це матиме місце, то це перетвориться на масовий бізнес. Аферистами ж, які намагаються заробити гроші на чужому горі, вже займається СБУ.