Історії успіху. Саманта Пауер — голос совісті зовнішньополітичної еліти США
Як для дипломата вона доволі невміло стримує емоції, а на кожен аргумент суперника в неї знайдеться десяток власних. До неї дослухаються і називають голосом совісті зовнішньополітичної еліти Сполучених Штатів.
Саманта Пауер – посол США в Організації об’єднаних націй.
Руде волосся і бурхливий темперамент вона успадкувала від своїх ірландських предків. Саманта народилась у передмісті Дубліна. У дев’ятирічному віці разом із матір’ю емігрувала до США. За її плечима –2 найпрестижніші виші Америки – Єль та Гарвард - а також роки роботи журналістом у гарячих точках.
Для Саманти завжди була важливою чітка й об'єктивна інформація, тож на початку 90 вона вирушила висвітлювати військовий конфлікт у Боснії. Пауер видала книгу “Проблеми із пекла: Америка в епоху геноциду”. На її сторінках Саманта нещадно критикувала американських службовців за слабкий характер, зокрема за те, що ті часто закривали очі на порушення людських прав і насильство в інших країнах. Геноцид вірмен, Голокост, етнічні чистки в Руанді. На всі ці безжальні убивства, вважає Пауер, мали відреагувати Сполучені Штати.
За книгу Саманта отримала Пулітцерівську премію - найпрестижнішу нагороду серед журналістів. А журнал Time включив її до сотні найвпливовіших людей світу.
У 2004 вона поїхала у ще одну зону конфлікту – Судан. Відвертий матеріал Пауер про масові убивства привернув увагу сенатора Барака Обами. Він запросив її приєднатися до його команди. Відтоді Пауер має прямий доступ до нинішнього глави США, а той завжди враховує її думку.