Врізався у хребет гори: у Карпатах знайшли уламки німецького літака Junkers Ju 52

2 вересня 2022, 14:52
Читать новость на русском

Учасники третьої експедиції пошуку військових літаків Другої світової війни визначили дату падіння літака Junkers Ju 52 та його екіпаж. Крім того, вони знайшли ймовірний номер другого літака — Іл-2.

Учасники експедиції розповіли, що раніше вже були на місці падіння Ju 52, але жодних деталей з номерами не знаходили. Цього разу дослідники робили кілька отворів на місці кабіни.

Читайте також "І так буде з кожним": бригада Острозького показала, що лишилося від окупантів

Як у Карпатах знайшли літаки

Керівник громадської організації "Пошук літаків ДСВ в Україні" Андрій Кір'янов розповів, що учасники експедиції повністю виконали свою місію. Уламки літаків знайшли неподалік села Мислівка Івано-Франківської області.

Деталі від літаків / Facebook Пошук літаків ДСВ в Україні

Як стало відомо, літак Іл-2 збили у бою з УПА у 1945-1946 роках. Кір'янов зазначив, що минулого року деякі деталі літака віддали у Державний музей авіації України імені Антонова у Києві для вивчення та експозиції. Тоді ж музейники підтвердили причини падіння. Літак був підбитий та вибухнув у повітрі. 

Уламки літака, збитого у Другій світовій війні / Facebook Пошук літаків ДСВ в Україні

Ще одна частина від літака / Facebook Пошук літаків ДСВ в Україні

Крім того, дослідники знайшли трикутну деталь з номером 500176. А за допомогою київських спеціалістів вони ідентифікували літак та долю екіпажу.

Уламок літака / Facebook Пошук літаків ДСВ в Україні

Цей літак зазнав аварії 4 лютого 1944 року. Місцеві казали й за 42, і за 43 рік, а насправді — дата інша. Літак врізався в хребет висотою 950 метрів, частина деталей впала на одну сторону, решта корпусу — на іншу сторону, де і зупинився. Радист загинув на місці, решта екіпажу вижили та повернулися до своїх. Радист, зі слів місцевих, похований десь біля хребта,
— йдеться у дописі.

Ще один номер літака 404884 ідентифікуватимуть згодом.

Учасники експедиції зібрали кошти для ЗСУ

Дослідники збирали гроші для ЗСУ під час пошуків. За словами Кір'янова, їм вдалося зібрати приблизно 25 тисяч гривень. На цю суму вони закупили продукти, медикаменти та одяг для військових.

Вас може зацікавити – ЗСУ отримають літаки МІГ-29: дивіться відео