"Je suis Volnovakha": Україна в жалобі за загиблими
Трагедія біля Волновахи – 13 загиблих, майже 20 поранених. Із захопленої території бойовики атакували український блокпост, а влучили у пасажирський автобус.
Президент України Петро Порошенко заявив, що смерті на совісті "ДНР" і тих, хто за ними стоїть.
Неподалік запуску ракет були російські журналісти
Атакувала група терористів, яка діє поблизу Докучаєвська. Там же чергували й російські журналісти. Терористи завдали удару заради картинки на російському телебаченні.
В місті Докучаєвськ знаходилися кореспонденти російських та місцевих телеканалів з метою зняти, як українські військові будуть наносити удари у відповідь, – повідомив генерал, начальник головного командного центру Генштабу Богдан Бондар.
Бойовики атакували з "Граду"
У місії ОБСЄ кажуть - стріляли з "Граду".
Місцева поліція підтвердила Спеціальній моніторинговій місії, що ракета "Граду" вибухнула поряд із пасажирським автобусом, коли той зупинився на блокпосту Збройних Сил України, за 2 кілометри від Волновахи, – кажуть в ОБСЄ.
Бойовики відповідальність за обстріл перекладають на українську сторону. Щоправда, версії терористів та їхніх спонсорів до кінця не узгоджені. Бойовики визнають - біля автобуса влучила ракета.
Відео атаки з "Граду" зафіксували й камери спостереження. Російські ж ЗМІ переконують - автобус підірвався на міні або його розстріляли упритул. Або одне й інше.
Люди ж, які, за даними росіян, були в автобусі, говорять інше.
Їдемо ми. Перший же блокпост. Попереду там 2 автобуси. Минуло 2 хвилини. Вибух великий. Двері заклинуло. Вікна повибивало, – розповідають постраждалі.
Радбез ООН засудив обстріл під Волновахою, попри тиск росіян
Жорстоку терористичну атаку засудило міжнародне співтовариство. Заяву з обуренням діями бойовиків прийняла Рада Безпеки ООН. Попри спротив Росії.
Дотримуватися Мінських домовленостей закликали у Європейському Союзі та США.
Ми засуджуємо атаки сепаратистів та їхні спроби захопити контроль над додатковою територією, що є порушенням мінських домовленостей. Кількаразові атаки на донецький аеропорт та обстріл автобуса. Це лише останні кричущі випадки порушення домовленостей проросійськими сепаратистами. Ми закликаємо Росію виконувати свої зобов'язання щодо Мінських угод, – заявила офіційний представник Держдепу США Марі Харф.
Для віце-прем'єра Росії Дмитра Рогозіна обстріл автобуса та звинувачення у цьому бойовиків привід для іронії. У Держдепі, мовляв, всі заяви пишуть за добу до події.
Офіційно ж, Росія вимагає об'єктивного розслідування, але в обстрілі вже поспішила звинуватити Україну. Відповідну заяву зробив представник російського МЗС.
На майдані Незалежності вшанували загиблих під Волновахою
Аби підтримати сім'ї загиблих, у багатьох містах України пройшли пам'ятні заходи. На майдані Незалежності - лампадки, квіти й написи "Я Волноваха". За допомогою такого хеш-тегу українці прагнуть повідомити про трагедію на Донеччині всьому світу.
Трагедію розслідуватиме група з українців, росіян і... терористів
Сім'ям загиблих і постраждалих під Волновахою пообіцяли матеріальну допомогу. А в ОБСЄ уже заявили - інцидент розслідуватиме спеціальна група. До неї, крім представників України, увійдуть росіяни і... терористи. У місії, до слова, бойовиків називають "керівництвом ДНР".
Бойовики періодично намагаються взяти штурмом Донецький аеропорт
70 кілометрів на Північний схід від Волновахи. Ще одна кривава точка на карті України. Донецький аеропорт. Безперервні спроби штурму. Зруйновані стіни, наполовину обвалена диспетчерська вежа, але не зламані "кіборги". Упродовж тижня бойовики запекло штурмували летовище.
Взяти новий термінал бойовики запланували вже цього тижня, але зазнали поразки. Атакували з усіх можливих видів зброї. Те, що до летовища не долітало, падало на цивільних.
Активні обстріли поновилися одразу після Різдва
Активні обстріли поновилися одразу після Різдва, кажуть бійці в Авдіївці. Ворог активно застосовує реактивні системи залпового вогню. Атаки продовжуються з мінометів і "Градів".
Більше того, тепер найманці застосовують і важку вогнеметну систему залпового вогню "Буратіно". Її виготовляють лише в Росії. Вага установки - понад 40 тонн, вона має 30 спрямовувачів снарядів.
Агресор активно відправляє на Донбас і живу силу. У Луганську терористи озброєні російськими автоматами "Вал", які є на озброєнні підрозділів спеціального призначення Росії. Бойовики не приховують, що вони - росіяни.
Сумарно ж на окупованій частині Донбасу 36 тисяч бойовиків. З них 8,5 тисяч - військові регулярної російської армії.
Вони мають на озброєнні 542 одиниці танків, до 990 бойових машин, артилерійських систем і систем залпового вогню - 694 одиниці, установки "Точка У" - 4 одиниці, – повідомляє секретар РНБО Олександр Турчинов.
Біля українського кордону стоять більше 50 тисяч російських військових
При цьому, біля українського кордону стоять більше 50 тисяч російських військових у повній бойовій готовності. У них декілька сотень танків, артилерійських і ракетних систем, бойових літаків і вертольотів. За такої ситуації є два основні сценарії розвитку подій на Сході, кажуть в РНБО. Росія може вторгнутися в Україну, що призведе до повномасштабної континентальної війни. Або ж підтримувати довготривалий конфлікт для виснаження України. Наразі ж Україна просить світ бодай визнати "ДНР" і "ЛНР" терористичними організаціями. І сама готується вчинити так само.
Уряд звертається до всіх міжнародних організацій, західних партнерів, щоб на політичному рівні визнали організації "ЛНР" і "ДНР" як терористичні і вжити відповідних заходів міжнародного реагування до цих терористичних бандитських угрупувань, що діють під прикриттям Росії, – заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.
Україну запевнили: "ЛНР" і "ДНР" визнають терористами
Те, що так звані "ДНР" І "ЛНР" офіційно визнають терористичними, Україну запевнив президент Європарламенту. Мартін Шульц запевнив, що в четвер Європарламент закличе керівництво ЄС включити так звані "ДНР" та "ЛНР" до списку терористичних організацій.
Однак Європаламент вирішив не поспішати. У резолюції - ні слова про визнання терористичними "ДНР" і "ЛНР". Хоча частина євродепутатів і вимагала цього. Компромісом стала норма, яка визнає, що деякі сепаратисти вчинили теракти. Москву традиційно розкритикували, а Київ підтримали.
Дозвольте зацитувати слова латвійського прем'єр-міністра – наша сила в єдності. Я б хотіла, аби ми пам'ятали про це не лише сьогодні, а й у наступні місяці нашої роботи. Цінною є наша спільна єдина позиція. І саме спільно ми маємо знайти вирішення конфлікту на сході України. Це рішення має поважати суверенітет і територіальну цілісність України, – сказала верховний представник ЄС у закордонних справах та політиці безпеки Федеріка Могеріні.
У ЄС роздумують, як допомогти Україні
Депутати пообіцяли вирішити, як можна допомогти Україні зміцнити обороноздатність. Розпочатимуть із нелетальної зброї і навчань українських військових. Санкції ж щодо Росії скасовувати не планують. Москва повинна вивести з України війська, звільнити полонених і повернути Крим. Якщо ж Кремль не змінить своєї політики - Росію чекають нові обмеження.