Канадський режисер-документаліст вставив замість ока камеру
Вважаєте, що кіборги - це фантастика? Мусимо розчарувати. А може навпаки - порадувати. Канадський режисер-документаліст Роб Спенс перетворив наукову фантазію у реальність.
"Роль одного мого ока відіграє камера-протез. Саме тому я називаю себе "Айборгом", - каже Eyeborg Роб Спенс.
Eyeborg - з англ. eye – "око" і cyborg – "кіборг". Все почалось з того, що в дитинстві внаслідок інциденту Спенс втратив праве око. Розмінявши третій десяток, він вирішив замінити муляжний протез маленькою відеокамерою. У цьому канадцю допомогли спеціалісти Массачусетського університету.
Тепер замість правого ока у Роба бездротова камера. Вона не зв'язана з мозком - відеосигнал передається через трансмітер на комп'ютер або спеціальний портативний девайс. Відео, щоправда, поки не дуже якісне, та й передавач слабенький.
"Але я, на відміну від вас, людей, можу апргейдитися. І згодом все стане на свої місця. Зараз за допомогою власного біонічного ока я навіть почав знімати фільм", - каже Eyeborg Роб Спенс.
Це документальна картина про творців кіберпанк гри Deus Ex: Human Revolution.
"Події у грі розгортаються в далекому 2027 році. Головні персонажі - кіборги. Замовники попросили мене показати, наскільки сучасний світ відрізняється від майбутнього. Вони вважають, що ніхто не зніме фільм на цю тематику краще, ніж людина з камерою замість ока. Що я думаю про це? Люди XXI століття нізащо не погодяться добровільно відрізати собі руку чи ногу. Але якщо інноваційні технології дозволять вдосконалитися чи отримати суперздібності, а ми до цього йдемо, то всі почнуть вбудовувати в себе подібні ґаджети", - каже Eyeborg Роб Спенс.