Радіаційний фон у Хабаровську у 1 600 разів перевищив норму: у чому причина

5 квітня 2024, 23:38
Читать новость на русском

Дозиметри в місті Хабаровську Росії зафіксували перевищення радіаційної норми у понад 1 600 разів. Причиною відповідних показників стала капсула з цезієм, яку знайшли в одному з промислових районів.

У п'ятницю, 5 квітня, в російському місті Хабаровську запровадили режим надзвичайної ситуації. Власне, після того, як місцевий житель випадково виявив, що в одному з промислових районів міста різко підскочив рівень радіації, – інформує 24 Канал з посиланням на росЗМІ.

Дивіться також Розворот Болгарії в бік Росії: чи втратить Україна одного з головних союзників на Балканах

У Хабаровську аномально зріс радіоактивний фон

За словами волонтерів, які приїхали на місце події швидше за співробітників міністерства надзвичайних ситуацій Росії, дозиметр на місці події у піковому значенні показував до 800 мікрозівертів, що у 1 600 разів більше за безпечне значення.

Джерело радіоактивного забруднення волонтерам самотужки не вдалося виявити, вони лише визначили територію, де "фонило" найбільше. Згодом співробітники МНС держави-аресора обгородили територію 30 на 30 метрів, де виявили капсулу з цезієм від дефектоскопа. Знахідку помістили до захисного контейнера та вивезли на утилізацію.

Зверніть увагу! Скасувати режим надзвичайного стану у Хабаровську адміністрація російського міста планує в понеділок, 8 квітня. До цього часу на місці, де виявили капсулу, проводитимуть моніторинг.

Місцевих жителів запевняють, що довкіллю та людям більше нічого не загрожує.

Яку небезпеку може приховувати капсула з цезієм

  • Капсула з цезієм, що зазвичай використовується в приладах дефектоскопах, є невеликим контейнером, який містить радіоактивний ізотоп цезію, найчастіше цезій-137. Цей елемент є бета і гамма-випромінювачем, його широко використовують в промисловості для випробування матеріалів, зокрема для радіографічного контролю зварних з'єднань, виявлення тріщин та інших дефектів у металевих конструкціях.
  • Дефектоскопія з використанням радіоактивних ізотопів дозволяє оцінити цілісність матеріалів без необхідності їх розбирання або руйнування. Небезпека радіоактивної капсули з цезієм полягає в тому, що при її пошкодженні або неналежному зберіганні радіоактивні речовини можуть потрапити в навколишнє середовище, створюючи ризик радіаційного забруднення.
  • Радіоактивне випромінювання може завдати шкоди живим організмам, зокрема людині, викликаючи радіаційне опромінення, яке в короткостроковій перспективі може спричинити радіаційну хворобу, а в довгостроковій – підвищити ризик розвитку раку та інших захворювань. Особливо небезпечно, коли радіоактивні речовини потрапляють у середовище, де проживають люди.