Художник з Тернопільщини став українським Сальвадором Далі
Його роботи публікують всесвітньо відомі видання Daily Mail та Huffington Post і щоразу вони збирають тисячі захоплених коментарів та вподобань.
І хоча техніка не нова, зараз у світі набереться лише з десяток художників, які так уміло переплітають 2 сюжети. Українські картини-ілюзії успішно мандрують світом. Побували вони вже у галереях Сполучених Штатів, Японії, Кореї та Британії.
Підштовхнув до сюрреалізму ніхто інший, як засновник цього жанру Сальвадор Далі. Ще студентом Олег Шупляк побачив картину: "Невільницький ринок з незримим бюстом Вольтера", де власне й проглядався портрет письменника.
В одну мить українець зрозумів, що мистецтво може творити дива, а художник відповідно бути чарівником.
Першу картину намалював 1991 року. Україна нарешті здобула незалежність, про яку мріяв ще Шевченко. Так і виник перший сюжет. Під час Євромайдану образ Тараса Шевченка знову з'явився на його картині. Тільки цього разу в іншому оточенні.
Спочатку оптична ілюзія була не більш ніж хобі. За фахом Олег – архітектор, тож гратися з двома вимірами було нескладно. Та помічаючи захоплення людей, взявся за цей жанр з більшим натхненням. Зараз таких картин уже більше 60-ти.
Сам для себе художник встановив кілька правил: усі елементи картини повинні бути пов'язані логічно: якщо на ній зображено письменника, то відповідно повинні бути й персонажі його творів; якщо це художник – то потрібно відтворити його стиль.
Попри популярність "український Сальвадор Далі" й далі живе в містечку Бережани Тернопільської області й нікуди звідти переїжджати не планує.
Читайте також: Український художник, який попередив Сталіна про початок Другої світової