Камерону не вдалося переконати Трампа щодо допомоги Україні, – The Guardian

10 квітня 2024, 07:02
Читать новость на русском

Джерело:

The Guardian

США досі не проголосували за виділення допомоги Україні. Глава МЗС Великої Британії під час візиту в Сполучені Штати намагався переконати Дональда Трампа дозволити Конгресу виділити Києву 60 мільярдів доларів.

Та журналісти пишуть, що спроба Девіда Камерона провалилась. Адже йому навіть не дозволили зустрітися зі спікером Конгресу Майком Джонсоном. Саме останній теоретично міг би поставити пакет на голосування. 

Дивіться також Максимальна невизначеність: чи дадуть США допомогу Україні

Що відомо про спробу Камерона переконати Трампа 

Девід Камерон зустрівся з 45 президентом США Дональдом Трампом, який є чинним кандидатом на цю посаду, на приватній вечері в резиденції республіканця у Мар-а-Лаго.

Камерон закликав Трампа визнати, що в інтересах США не "винагороджувати" росіян за окупацію України. Він також наполягав на тому, що до саміту НАТО у Вашингтоні в липні цього року будуть розроблені плани для кожного члена Альянсу, які дозволять досягти або перевищити цільовий показник витрат на оборону,
– зауважило видання.  

Також там пояснили, що очільник британського Міністерства закордонних справ сподівався, що Трамп дасть сигнал про зміну курсу, принаймні полегшивши йому шлях до зустрічі з Джонсоном. 

Що заявив Камерон у США

На спільній пресконференції глава МЗС Британії Девід Камерон та держсекретар США Ентоні Блінкен повторили свої заклики до Конгресу розблокувати надання допомоги. 

Британський посадовець наполягав на тому, що він приїхав до США не для того, щоб "читати лекції" чи втручатися у внутрішню американську політику. Проте він запевнив, що готовий відмовитися від "дипломатичної риторики", тому що дуже емоційно ставиться до того, що США і Європа мають об'єднатися, щоб захистити Україну від російської агресії.

Майбутні покоління можуть озирнутися на нас і сказати, чи достатньо ми зробили, коли ця країна була захоплена диктатором, який намагався силою перекроїти кордони? Чи засвоїли ми уроки історії? І чи достатньо ми зробили?
– заявив дипломат.  

Проте аргументи Камерона, як раціональні, так і емоційні наштовхнулись на боротьбу за владу всередині Республіканської партії. Адже радикальні республіканці, що виступають проти допомоги Україні, продовжили погрожувати Джонсону відставкою, якщо він поставить пакет допомоги на голосування.

"Саме повна і цілковита капітуляція – якщо не повна і цілковита згода з програмою демократів – так розлютила нашу республіканську базу і дала виборцям дуже мало підстав голосувати за республіканську більшість у Палаті представників", – заявила конгресвумен Марджорі Тейлор Грін у новій атаці на Джонсона. 

У передвиборчому штабі Трампа заявили, що на вечері з Камероном вони обговорювали:

  • майбутні вибори в США і Великій Британії,
  • політичні питання, пов'язані з Brexit,
  • необхідність виконання країнами НАТО своїх зобов’язань щодо витрат на оборону і припинення вбивств в Україні. 

Дивіться також Україна програє війну, якщо Конгрес США не розблокує пакет допомоги, – Зеленський

США не підтримали остаточно пакет допомоги Україні

  • 13 лютого Сенат США проголосував за проєкт закону, який передбачав допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню в розмірі 95 мільярдів доларів. З них 60 – призначались для Києва.
  • Далі за допомогу має проголосувати Палата представників. Після цього документ повинен підписати президент США. Проте досі голосування не відбулось. 
  • Спочатку спікер Палати представників Майк Джонсон розкритикував пропозицію Сенату та заявив, що в документ не включили питання безпеки кордону з Мексикою. Саме на цьому наполягали республіканці. 
  • Згодом після зустрічі з Джо Байденом наприкінці лютого 2024 року Джонсон сказав, що "своєчасно" винесе на голосування продовження допомоги Україні. Проте досі цього не сталось. 
  • Видання Politico 5 квітня написало, що адміністрація Байдена веде переговори про нову допомогу Україні зі спікером Майком Джонсоном.