Політолог, проректор Українського католицького університету, експерт-міжнародник Дмитро Шеренговський сказав 24 Каналу, що підняти це питання перед відкриттям Конгресу було більш як вчасним кроком. Як відомо, законопроєкт про допомогу Україні фактично застряг через зволікання Конгресу.

Дивіться також США ставлять під загрозу безпеку Заходу, затримуючи допомогу Україні, – МЗС Британії

Процес загальмувався

Вагомою до певної міри є виборча конфігурація в Сполучених Штатах, адже щоб поставити цей законопроєкт на голосування, потрібно назбирати певну кількість депутатів Нижньої палати і своїми підписами засвідчити цей процес. А він загальмувався, оскільки з 218 підписів було зібрано лише 191, а це є безпосередній вплив виборців на своїх депутатів.

Ситуація максимально невизначена. Очевидно, вона є наслідком виборчих розладів і перегонів, які зараз існують. Кожна зі сторін намагається діяти так, щоб, умовно кажучи, її десь не "кинули", а, з іншого боку, намагається якось максимально виграти з того,
– зауважив Шеренговський.

Демократи заявляли, що якщо Джонсон поставить законопроєкт, який вже пройшов Сенат, і якщо Нижня палата проголосує, то її залишиться підписати лише президенту – і тоді все б мало відновитися. Але чи впорається із цим Джонсон, є велике питання.

Військова допомога Україні від партнерів: останні новини

  • Німеччина повідомила, що шукатиме наявні у світі системи батарей Patriot та інші системи ППО, а також можливості для пришвидшення передачі батарей в Україну.
  • Зі свого боку Велика Британія також вирішила приєднатися до пошуку Patriot та зенітно-ракетних комплексів для України.
  • Чехія неодноразово ініціювала намір передати 1,5 мільйони снарядів для України, однак, за словами Кирила Буданова, у ГУР МО зараз не бачать результатів.
  • Що ж до США, то ще в лютому 2024 року сенат Сполучених Штатів ухвалив пакет допомоги в розмірі 95 мільярдів доларів для України, Ізраїлю та Тайваню. Однак наразі допомоги все ще немає через напруженість між республіканцями та демократами.