Американці зацікавились унікальними армійськими ножами від ветеранів війни на Донбасі: фото

20 квітня 2018, 19:23
Читать новость на русском

Як правильно використати знання, здобуті на війні, знає харківський військовий Олександр Воробей. Повернувшись із фронту, чоловік почав виготовляти унікальні ножі, розроблені спеціально для певного армійського фаху.

Так уже з'явилися "снайперський" і "піхотний" ножі. Також в асортименті майстра є і ніж під назвою "Гостра Помста".

Читайте також: Ветеран-доброволець написав книгу про війну та вислав її в Росію: неочікувана реакція

Творцем цього ножа є Олександр Воробей. Помста призначена для армійців і диверсійної роботи.


Унікальні ножі

Проект цього ножа виник, коли Олександр лежав у лікарні. Він саме відновлювався після практично смертельного поранення, яке отримав у Пісках на Донеччині. Втративши майже 4 літри крові, військовий вижив лише дивом .

Ми зайшли в село Піски під Донецьком, і я там спіймав 2 ВОГи і пулю в ногу. Сильно побило уламками та пулями ноги. Я лежав, товариші витягнули і мене і перемотали, відвезли, я не пам'ятаю куди. У висновку я потрапив в Мечникова в Дніпрі,
– розповів екс-військовий, розробник ножів Олександр Воробей.

Уже під час реабілітації Олександр разом із друзями вирішив започаткувати свою справу - почав виготовляти ножі. Проект стартував із комірчини. Тепер же ножова команда випускає щомісяця 160 лез.

Почали у мене на літній кухні, в сараї,
– згадує розробник ножів Олексій Калініченко.

Майстру неабияк знадобились знання, набуті на війні. Він може точно вирахувати, хто і для чого буде використовувати ніж. Адже, каже, у Збройних силах досі використовують радянський штик-ніж. У світі ж до сталі куди більше уваги - і це, переконує Олександр, робить побут солдат комфортнішим і безпечнішим.


Ніж "Помста"

Окрім цього, розвиваючи власну справу, Олександр залучає до роботи й інших військових, що повернулись з війни. Один із таких – Віталій, який виточує піхви для ножів. Чоловік відслужив за мобілізацією та контрактом.

Робота ніби цікава, я подивився: допомагають атошникам. Думаю, треба дізнатись. Зайшов – сподобалось, ось і почав робити,
– згадує майстер із виготовлення ножів Віталій Кравченко.

Команда харків'ян уже розробила 2 десятки унікальних ножів. Цими виробами уже зацікавились американці. Майстри цьому неабияк радіють, але мріють про те, щоб їхні розробки насамперед були корисні для побратимів.