Еволюція гідності. Хроніка Євромайдану у Харкові

26 листопада 2014, 20:46
Читать новость на русском

У Харкові Революція Гідності зароджувалася в самому центрі міста на площі Свободи. Починалося все дуже кволо. Як розвивались події на харківському Євромайдані – далі.

Ввечері 21 листопада ми вийшли. Я був один із тих хто кидав цей клич в Facebook, - пригадує організатор харківського Євромайдану Володимир Чистилін.

За його словами, харківський Євромайдан відрізнявся тим, що там були люди переважно старшого віку.

Нас не помічали, над нами сміялися, Добкін казав: збирається купка людей. Дійсно спочатку виходило 200-300 людей. Були часи, коли виходили 15, але ми стояли. І той дух був з самого початку, - розповідає активіст.

Міська влада забороняла масові зібрання

Тодішня міська влада такими народними зібраннями, м'яко кажучи, не захоплювалася і всіляко намагалася їм завадити. Спочатку, щоб заборонити проєвропейські мітинги, вигадали неіснуючу епідемію грипу, потім були інші приводи. Та коли нічого не діяло і людей звідси вигнати не вдавалося, Площу свободи по периметру обнесли парканом.

Кернес не сподівався, що без політичних партій, без якоїсь підтримки вийдуть декілька тисяч людей, -переконаний Чистилін.

Нову домівку харківські євромайданівці тоді знайшли за 200 метрів від площі свободи, у парку Шевченка під пам'ятником Кобзаря.

Ми подали безстрокове повідомлення: “Тарас єднає нас”. І акцію присвятили 200-річчю Шевченка. Власне, якщо б почали розганяти наш мітинг, ми би апелювали на те, що розганяють культурно-освітню акцію, - наголосив активіст.

У Харкові збиралась інтелектуальна еліта

Чоловік наголосив, у Харкові був найскладніший Майдан до подій на Грушевського. Окрім того, в місто приїжджало багато інтелектуальної еліти. На харківський Євромайдан, завдяки поету Жадану, приїжджали Андрухович, Забужко, Ірена Карпа, брати Капранови.

Нас підтримувала навіть місцева міліція. Були моменти, коли вони підходили до нас і казали: тут весь парк оточений “тітушками”, що вони не контролюють ситуацію, тому радять нам виводити людей, - пригадує Чистилін.

Змін харків'яни так і не відчули

При цьому активіст додає – до сьогодні харків’яни не відчули змін. Система не змінилась.

Ми втратили Крим, втрачаємо Донбас і ситуація в Харкові дуже розхитується. Маленький Янукович – Кернес далі керує містом. Всі ці люди, які керували містом при Януковичі, зараз далі сидять на своїх місцях, - наголосив Володимир Чистилін.